BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

ضرغامی:

گره های حوزه گردشگری را رفع می کنیم

گره های حوزه گردشگری را رفع می کنیم

به گزارش بن ایر، وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: به منظور فراهم کردن زمینه های مناسب برای توسعه گردشگری کشور تابحال ۷ تفاهمنامه منعقد شده است که منجر به باز شدن خیلی از گره های این حوزه می شود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، مراسم افتتاح ۱۸۳ پروژه گردشگری و عقد تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی امروز با حضور سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید. ضرغامی در این مراسم با تبریک هفته گردشگری به تمامی فعالان عرصه گردشگری در سخنانی اظهار داشت: باید از رهبر معظم انقلاب به علت تاکیدشان بر توسعه گردشگری در ابلاغ سیاست های پنج ساله برنامه هفتم تشکر کنم. با تیزبینی مقام معظم رهبری بخش زیادی از پیش نویس اولیه کنار گذاشته شد و الان درحال آماده سازی برنامه ها واولویت های وزارت خانه هستیم. او ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه های مختلف با دستگاههای فرابخشی برای انجام مأموریت های وزارت خانه اضافه کرد: به منظور فراهم کردن زمینه های مناسب برای توسعه گردشگری کشور تابحال ۷ تفاهمنامه منعقد شده است که منجر به باز شدن خیلی از گره های این حوزه می شود. او ضمن اشاره به اهمیت همکاری و انعقاد تفاهمنامه با وزارت راه و شهرسازی افزود: بیشترین تقاطع کاری ما با این وزارت خانه است و با ۶ معاونت این وزارت خانه امور مشترک داریم. امروز با ۳ حوزه تفاهمنامه امضا می نماییم و بقیه تفاهمنامه ها هم در آینده منعقد می شود که امیدواریم خیلی از گره های حوزه گردشگری را باز نماییم. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبحث یکی از این تفاهمنامه ها را در حوزه ساحلی عنوان نمود و اظهار داشت: پیش از این حوزه گردشگری دریایی تقریبا در کشور صفر بوده و فعالیتی در این عرصه نداشتیم. خوشبختانه با تصویب آیین نامه در ارتباط با ماده ۱۰۰ برنامه ششم و اختصاص سوخت یارانه ای به شناورهای تفریحی، سرمایه گذاران زیادی به این حوزه ورود کردند. ضرغامی ضمن اشاره به خصوصیت های خاص استان هرمزگان در حوزه گردشگری دریایی، اضافه کرد: استان هرمزگان بعنوان پایلوت انتخاب شده و ۳ اسکله آماده سرمایه گذاری است. او با اشاره به اینکه در تلاش جهت استفاده از این ظرفیت در جام جهانی قطر هستیم، افزود: این الگو در ادامه مسیر در بقیه سواحل جنوبی و شمالی در حیطه گردشگری دریایی اجرا می شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در انتها ابراز امیدواری کرد با همکاری تمامی دستگاه ها و تأمین امنیت کشور زمینه ها برای جهش و توسعه کشور در حوزه گردشگری فراهم گردد.

1401/07/07
12:17:27
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲