BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

نوری:

راهنمای گردشگری برای کودکان نداریم

راهنمای گردشگری برای کودکان نداریم

به گزارش بن ایر، وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: چرا ما ۸ میلیون کودک داریم ولی برای آنها به اندازه انگشتان دست راهنمای گردشگری نداریم.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، دردومین رویداد سراسری ایران و گردشگری خوراک در سده نو که روز یکشنبه در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، اظهار داشت: ما رویکرد اقتصادی به گردشگری داریم که آنرا صنعت می دانیم و نگاهی که آنرا فعالیت و رویداد فرهنگی می دانیم از نظر ما باید رویکرد فرهنگی را ببینیم چون ما به ازای اقتصادی هم دارد ازاین رو گردشگری محرک تمام هنرهاست.
وی اضافه کرد: بیشتر از سه هزار نوع نان داریم. ما وقتی به جاذبه ها نگاه می نماییم می بینیم جاذبه ای مثل خوراک در رأس قرار دارد. چون متنوع و پر مخاطب است. من به علت علاقه ای که دارم می بینم که کارهای خوبی در این عرصه صورت می گیرد. در حوزه آموزش و پرورش حقیقت ها و انگاره هایی وجود دارد. حقیقت اینست که افراد زیادی را از تولد تا آخر کودکی در نظام آموزش و پرورش داریم که حدود ۲۴ میلیون نفر می شود. این جمعیت خیلی مهم است چون نزدیک به ۳۰ درصد از جامعه را شامل می شود. بیشتر از ۱۰۵ هنرستان گردشگری داریم که درحال گسترش است حدود ۳۵۰ اردوگاه داریم که بعضی از آنها مانند اردوگاه باهنر ۳۵۰ هکتار است. کودکان تعیین کننده مصرف خانوار بلامنازع هستند. باید این جامعه را خوب بشناسید چون خانواده ها مصرف خویش را با کودکشان هماهنگ می کنند.
نوری با اشاره به اینکه چرا ما ۸ میلیون کودک داریم ولی برای آنها به اندازه انگشتان دست راهنمای گردشگری نداریم؟ عنوان کرد: ما سند تحول بنیادی را داریم در این سند راهکار ۵ _ ۵ وجود دارد که می گوید باید ۱۰ تا ۲۰ درصد ساعات درسی باید خارج از کلاس درس باشد. اینها را اگر حساب کنید در تعداد دانش آموزان عدد نجومی به دست می آید پس باید در همه بخش ها بسته هایی را برای این مورد تدوین نماییم. در تأسیسات گردشگری جایی برای خلاقیت کودک وجود ندارد.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در پژوهش های گردشگری آمده که گردشگری برای کودکان شگفت انگیز است. در هر موقعیتی باید از ظرفیت کودکان استفاده نمود. باید در هواپیما مهماندار به کودک یاد بدهد که هواپیما چیست غذایی که داده می شود چه هست نه این که یک اسباب بازی به او بدهیم و بگوییم برو کنار. نوری بیان نمود: آماده ایم که برای هتل ها هنرستان ایجاد نماییم هنرستان های در جوار صنعت جزو سیاست های ماست حالا هم برای برخی وزارت خانه ها این هنرستان ها بوجود آمده است. بدانید که اگر دانش آموزان را به کار بگیرید خلاقیت را در این عرصه خواهید دید.

1401/07/11
09:58:11
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱