BonAir
بن ایر

در یك اقدام اعتراضی سخیف صورت گرفت؛

حمله به تابلوی کلود مونه با پوره سیب زمینی!

حمله به تابلوی کلود مونه با پوره سیب زمینی!

بن ایر: دو جوان معترض به کارهای زیست محیطی درحالی روی تابلوی نقاشی کلود مونه پوره سیب زمینی ریختند که چنین اقدامی از نظر هنردوستان سخیف شمرده می شود.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، ۹ روز بیش از پرتاب سوپ گوجه فرهنگی به سمت تابلوی نقاشی گل های آفتابگردان ونسان ونگوگ در گالری ملی لندن توسط فعالان محیط زیست نمی گذرد که یک تابلوی نقاشی جدید هدف حمله این افراد معترض قرار گرفت. دو جوان با این هدف که چنین اقدامی زنگ خطری برای مواجهه با یک فاجعه آب و هوایی بوده است به سمت یکی از نقاشی های کلود مونه نقاش فرانسوی در موزه باربرینی در پوتسدام آلمان پوره سیب زمینی پرتاب کردند و بعد از آنکه دستان خودرا با چسب به دیوار چسباندند سخنرانی اعتراض آمیز کردند. این تابلوی معروف در سالهای ۱۸۸۸ تا ۱۸۹۱ نقاشی شده و ارزش زیادی دارد.
بنا بگفته مقامات این موزه نقاشی با شیشه محافظت شده و به نظر نمی رسد صدمه ای دیده باشد. اما این دو نفر بعد از دستگیری برای بازجویی در زندان به سر می برند. تابلوهای نقاشی معروف در چند سال خیر کانون اعتراض فعالان اقلیم در رابطه با غذا قرار گرفته است. اما این اقدامات گروههای محیط زیستی در همه کشورهای جهان مطرود است چون خیلی از افراد در فضای مجازی بعد از انتشار این خبر توسط رسانه نوشته اند: تخریب اموال باارزش و تاریخی و آثار هنری موجب می شود اتفاقاً صدای آنها نه فقط شنیده نشود بلکه به نفرت مقابل این اقدامات منجر شود.

1401/08/03
08:50:03
5.0 / 5
320
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , كشور , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳