BonAir
بن ایر

مدیر كل توسعه گردشگری داخلی مطرح كرد:

شناسایی بیشتر از ۱۰۰ نقطه گردشگری جدید در کشور

شناسایی بیشتر از ۱۰۰ نقطه گردشگری جدید در کشور

به گزارش بن ایر، مدیر کل توسعه گردشگری داخلی اظهار داشت: بیشتر از ۱۰۰ نقطه گردشگری جدید در کشور شناسایی شده اما در مرحله اول، مقرر است ۱۰ نقطه برای اعزام تسهیل گران تعیین شود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، «سید مصطفی فاطمی» مدیر کل توسعه گردشگری، در رابطه با طرح گردشگری نقطه ای اظهار داشت: ما طرحی تحت عنوان مدیریت نوآورانه مقاصد گردشگری داریم که این پروژه روی نقاط مختلف کشور که قابلیت توسعه گردشگری دارند متمرکز می شود و تلاش می کند همه ظرفیت های زیرساختی و توسعه ای که در حوزه گردشگری مؤثر است روی آن نقطه متمرکز کند.
وی افزود: این کار بین بخشی در میان دستگاههای مختلف است و هم اکنون روی تعداد محدودی مراکز گسترده متمرکز شده است. علاوه بر این مدیریت مقاصد گردشگری قبلاً در جوامع بین المللی هم بوده است.

فاطمی اضافه کرد: در اجرای این طرح تسهیل گرانی به مناطق مدنظر اعزام می شوند و وظیفه برنامه ریزی، ارتباط با جامعه گردشگری و جامعه محلی را در جهت توسعه پایدار این حوزه بر عهده دارند.
وی در رابطه با شناسایی برخی نقاط هم اضافه کرد: تا هم اکنون برخی نقاط را شناسایی کردیم و مطالعات در حال انجام می باشد و بنا داریم پیش از این که تسهیل گران را به این مناطق اعزام نماییم، آنها را آموزش دهیم.
مدیر کل توسعه گردشگری داخلی، با بیان اهداف این طرح اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی است تا بتوانیم بر مبنای شاخصهای جهانی گردشگری، در رونق آن روستا بین دهکده های جهانی گردشگری که سازمان جهانی جهانگردی آنرا اعلام می کند مؤثر باشیم.
فاطمی افزود: بیشتر از ۱۰۰ نقطه گردشگری در کشور شناسایی شده اما در مرحله اول، مقرر است ۱۰ نقطه برای اعزام تسهیل گران تعیین شود که بمحض اتمام مطالعات اولیه، پروژه در مقاصد برتر آغاز خواهد شد.


منبع:

1401/09/24
13:35:47
5.0 / 5
388
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵