BonAir
بن ایر

گزارش بن ایر؛

سفر به گرمترین شهرکشور در سردترین روز سال

سفر به گرمترین شهرکشور در سردترین روز سال

بن ایر: در روزهایی که بیشتر شهرهای کشور با برودت هوا همراه شده و برفی و بارانی است؛ شهرهای استان هرمزگان همچون جزیره ابوموسی گرم ترین دما را دارد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، این روزها بیشتر شهرهای کشور با آب و هوای سردی رو به رو هستند از شهر مشهد که بی سابقه ترین ایام سرد سال را با دمای منفی ۲۰ درجه سانتی گراد تجربه کرده تا شهر تهران که گفته شده برفی خواهد بود یا آبشار گنجنامه همدان که کاملاً یخ زده است و زابل که امروز سردترین روز آن در ۱۵ سال اخیر بود.
طبق پیش بینی های انجام شده توسط سازمان هواشناسی، شهر بجنورد دمای منفی ۱۱ تا ۱ درجه را تجربه خواهدنمود. اردبیل نیز از منفی ۸ تا ۲ درجه را طی امروز تا فردا تجربه می کند. بدین سبب بنظر می رسد این روزها مسافران باید بر طبق پیش بینی های هواشناسی، مبادرت به سفر کنند.
همچنین سازمان هواشناسی، سردترین نقطه کشور را فریمان در استان خراسان رضوی با دمای ۲۴ درجه زیر صفر دانست و اعلام نمود: امروز بامداد سردترین مراکز استان شهرکرد و مشهد با ۱۸ درجه زیر صفر بودند.
سفر به استانهای شمالی کشور و شهرهایی که دمای کمی دارند، تنها برای مسافرانی خوشایند خواهد بود که سرمای زیاد و بارش برف را جزو جذابیت های سفر دانسته و به همین علت به این استانها سفر می کنند. این دسته از گردشگران باید هر لحظه احتمال لغو سفرهای زمینی، ریلی یا هوایی و جاده ای را نیز بدهند مانند مسافران شهر مشهد که طی دو روز گذشته به سبب یخ زدگی مسیر نه فقط ساعتها در قطار ماندند بلکه از سفر خود نیز باز ماندند.

طی دو روز گذشته ۶ قطار در راه تهران_ مشهد، در راه مانده اند و مسافران آن سرگردان میان مبدا و مقصد. در یک مورد، قطار قم -مشهد ۱۰ ساعت در بینالود متوقف ماند، آن هم در سرما. این توقف به سبب مشکل فنی، قطارهای پسین را هم متوقف کرد. ۴۰۰ مسافر این قطار در دمای منفی ۱۹ درجه داخل واگن ها محبوس شده بودند. در نهایت مسافران با جابه جایی لکوموتیوها به مقصد مشهد حرکت کردند.
همچنین امروز زابل در شمال سیستان و بلوچستان نیز سردترین روز خود در ۱۵ سال اخیر را با دمای ۱۱.۲- درجه سلسیوس تجربه نمود که سومین یخبندان شدید این شهر در حدود ۶۰ سال اخیر محسوب می شود.
البته دمای هوا در ساعات مختلف تغییر می کند ولی آن چه بنظر می رسد این است که در بیشتر ساعات این روزها، کمترین دما مختص به استانهای شمالی و بیشترین دما را در شهرهای جنوبی کشور می توان تجربه نمود.
در عین حال بنظر می رسد سفر به استانهای جنوبی کشور برای مسافران هوای دلپذیرتری خواهد داشت چون نسبت به شهرهای دیگر آب و هوای معتدل و بهاری دارند. مانند شهرهای استان هرمزگان که دمای گرم تری نسبت به شهرهای دیگر کشور دارند. در این میان جزیره ابوموسی همچنان گرم ترین شهر کشور است. چون دمایی در حدود ۲۰ تا ۲۱ درجه خواهد داشت.
این جزیره یکی از جزایر سه گانه ایرانی است که اماراتی ها هر از چندگاهی درباره ی مالکیت آن ادعاهای واهی را مطرح می کنند. بنظر می رسد حالا وقت سفر به این جزیره فرارسیده است.
در این جزیره می توان بوم گردی و مراکز اقامتی دیگر پیدا کرد و از راه های دریایی و هوایی برای سفر به آن اقدام نمود با این تفاوت که پیش از سفر باید هماهنگی های لازم برای ورود به جزیره صورت گیرد.

1401/10/26
11:32:31
5.0 / 5
134
تگهای خبر: سفر , كشور , گردشگران , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴