BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

فاطمی خبر داد

تصویب تعطیلی پنجشنبه ها در دولت

تصویب تعطیلی پنجشنبه ها در دولت

به گزارش بن ایر، مدیرکل توسعه گردشگری داخلی اظهار داشت: موضوع تعطیلی پنجشنبه ها در دولت تصویب شده و در صورت تصویب در مجلس می تواند سبب رونق بوم گردی های نزدیک مراکز شهرها شود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، ششمین نشست افق تحول وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور معاونان این وزارتخانه، مدیران کل و معاونان ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ۳۱ استان کشور با موضوع صنایع دستی در محل سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی اجرا شد.
در این جلسه مصطفی فاطمی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با اشاره به تشکیل ستاد سفر نوروز ۱۴۰۲ اضافه کرد: باتوجه به تداخل نوروز امسال با ماه مبارک رمضان باید هماهنگی های لازم صورت گیرد.
او به تحریک تقاضای سفر پیش از شروع تعطیلات نوروز اشاره نمود و اظهار داشت: بوسیله برخی انگیزه سازی ها همچون تخفیفات، کارت سفر و استفاده از تبصره ۱۸ می توان موتور محرک سفر را در بهمن ماه روشن کرد.
فاطمی در ادامه به ساماندهی تعطیلات کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با پیگیری های دکتر شالبافیان موضوع تعطیلی پنجشنبه ها در دولت تصویب شده و در صورت تصویب در مجلس می تواند سبب رونق بوم گردی های نزدیک مراکز شهرها شود.
مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی با اشاره به ترویج و افزایش رویدادهای گردشگری در نیمه اول سال، افزود: تقویم رویدادهای گردشگری درحال تدوین است و در نمایشگاه گردشگری تهران رونمایی می شود. استانها فهرست رویدادهای خودرا اعلام کنند.
موضوع میزهای تخصصی دیگر موردی بود که فاطمی به آن اشاره نمود و اظهار داشت: میزهای تخصصی باتوجه به ظرفیت هر استان بصورت ملی و استانی تشکیل شده است.
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی بر اهمیت کارهای تخصصی استانها در زمینه گردشگری اصرار کرد و افزود: رویکرد استانها در نمایشگاه تخصص محور باشد و بر موضوعات گردشگری تمرکز شود.
همچنین زاهد شفیعی مدیرکل برنامه ریزی، مطالعات و آموزش گردشگری به اهمیت سند استراتژیک به عنوان سندی بین بخشی اشاره نمود و اضافه کرد: این سند دارای ظرفیت زیادی برای حل مسائل گردشگری بوسیله تعامل است و ادارات کل استانی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند.
او با اعلان اینکه این سند دارای ۵۵ حکم استانی است، بر جدی گرفته شدن طرح های جامع به عنوان نقشه راه توسعه گردشگری استان تاکید نمود.
مدیرکل برنامه ریزی، مطالعات و آموزش گردشگری با اشاره به بازبینی طرح روستاهای هدف، افزود: این طرح که از سال ۹۰ بازبینی نشده بود درحال بازبینی است و بودجه مناسبی برای مطالعه در این خصوص اختصاص پیدا کرده است. روستاهای اولیه احصا شده و درحال اجرا هستیم.
در ادامه، احمد تجری مدیرکل سرمایه گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری، محوریت نمایشگاه گردشگری امسال را ارائه فرصت ها و بسته های سرمایه گذاری همین طور حضور فعال شهرداری ها عنوان نمود و افزود: انجام تعاملات و هماهنگی های مؤثر بین دستگاهی برای پیگیری اختصاص اعتبارات زیرساختی از طرف ادارات کل استانی موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
او با اشاره به واگذاری اراضی ملی بالای ده هکتار بر موضوع نظارت بر اجرای این پروسه همین طور پیگیری واگذاری ها به سرمایه گذار مورد قبول تاکید نمود.
نقی زاده مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری به تفویض اختیارات به ادارات کل استانی اشاره نمود و افزود: در امتداد عملکرد بهتر و تسهیل صدور مجوزها و فعالیت ها در رابطه با توسعه کسب و کارهای گردشگری اختیارات به ادارات کل استانی تفویض شده است.
او به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اشاره و بر هماهنگی بیشتر باتوجه به این شرایط تاکید نمود.
ضرورت آمادگی کامل تأسیسات گردشگری، پخش اذان و رعایت شئونات اسلامی، نظارت بر بهداشت و بازدید از تأسیسات گردشگری از طرف معاونان گردشگری استانها قبل از شروع تعطیلات، مستندسازی از بازدیدها، استفاده از ظرفیت تشکل ها برای برخورد با تخلفات همچون موارد یاد شده نقی زاده بود.
همچنین در ادامه تعدادی از مدیران کل استانی و معاونان گردشگری استانها به طرح چالش ها و پیشنهادات خود در زمینه های مختلف همچون تفویض اختیارات به استانها، صدور مجوزها، ایجاد فرصت ها و مشوق های سرمایه گذاری، بازشناسی نیازهای بازارهای هدف، رایزنی برای بهره برداری از تسهیلات تبصره ۱۶ و پیگیری جدی برای تشکیل صندوق توسعه گردشگری پرداختند.

1401/11/04
14:55:56
5.0 / 5
302
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲