BonAir
بن ایر

شالبافیان مطرح كرد؛

جایزه صادراتی حوزه گردشگری احیا شد

جایزه صادراتی حوزه گردشگری احیا شد

به گزارش بن ایر، معاون گردشگری اظهار داشت: طبق همکاری انجام شده با سازمان توسعه، جایزه صادراتی گردشگری ویژه آژانس هایی که در حوزه ورود گردشگران به کشور فعالند بعد از گذشت 13 سال احیا شده و امسال پرداخت می شود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، علی اصغر شالبافیان اعلام نمود: با توجه به این که یکی از بندهای تفاهم نامه سال ۱۴۰۰ میان معاونت گردشگری و سازمان توسعه و تجارت، توسعه گردشگری خارجی با اولویت گردشگری ورودی به عنوان یکی از مصادیق صادرات غیر نفتی و تشویق فعالان و کسب وکارهای گردشگری بمنظور توسعه این بازار بوده است، بدین جهت جایزه صادراتی ویژه دفاتر خدمات مسافرتی که در بخش ورود گردشگران فعال می باشند، با حمایت های انجام شده از طرف سازمان توسعه تجارت در بودجه سال جاری لحاظ شده و از این پس مشمول فعالان این حوزه خواهد شد.
شالبافیان اضافه کرد: با توجه به این که افزایش درآمدهای حاصل از جذب گردشگران ورودی به عنوان صادرات غیرنفتی همچون سیاست های جاری به شمار می آید، بدین جهت سعی شده است تا تمامی مشوق های صادراتی به حوزه گردشگری نیز تعلق گیرد. بدین جهت روند اهدای جایزه صادراتی به فعالان گردشگری در بخش جذب گردشگران ورودی که از سال ۱۳۸۹ غیرفعال شده بود، احیا و در راه پرداخت قرار گرفته است.
او افزود: بر این اساس در امتداد تحقق بند ۱۰ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی دفتر مقام معظم رهبری درباب حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالاها و خدمات، دستورالعمل مشوق های صادرات غیرنفتی از طرف وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به ریاست سازمان توسعه تجارت ایران جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
معاون گردشگری اشاره کرد: در بند ۱۴ دستورالعمل پرداخت مشوق های صادرات غیر نفتی کشور در سال ۱۴۰۱ بصورت مشخص به پشتیبانی از توسعه گردشگری و صادرات خدمات مربوطه در قالب کوشش برای ورود توریستهای خارجی به کشور، اشاره شده است.
شالبافیان دستاورد حاصل را نتیجه یکی دیگر از تعاملات و همکاریهای فرابخشی نهادهای تأثیرگذار در زمینه گردشگری اشاره نمود که می تواند با ایجاد انگیزه و تشویق فعالان این حوزه زمینه جذب گردشگران ورودی به کشور را افزایش دهد.

1402/02/01
16:31:44
5.0 / 5
303
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴