BonAir
بن ایر

وزیر میراث فرهنگی:

مقابل جریان نابودی میراث فرهنگی ایستاده ایم

مقابل جریان نابودی میراث فرهنگی ایستاده ایم

به گزارش بن ایر، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: مقابل جریانی که برای نابودی میراث فرهنگی اقدام می کند ایستاده ایم و تمام تلاش ما برای حفظ میراث کشور است.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، عزت الله ضرغامی در جمع خبرنگاران در کوهبنان اظهار داشت: استان کرمان پایتخت مقاومت است و می تواند مرکز گردشگری مقاومت کشور قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه گردشگری معدن جایگاه ویژه ای دارد، تصریح کرد: درحال مطالعه بر روی این بخش از گردشگری هستیم و در بازدیدی که از معادن ذغال سنگ منطقه زرند و کوهبنان داشتیم، امکاناتی وجود دارد که رها شده و درحال از بین رفتن است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ضمن اشاره به بازدید از بازار سنتی زرند بیان نمود: بخشی از این بازار احتیاج به مرمت دارد که اعتبار ویژه ای برای این منظور اختصاص می دهیم تا بازار زرند به صورت شایسته فعال شود.
وی ضمن اشاره به این که در استان کرمان پروژه های ملی جریان دارد، اضافه کرد: باید ابتدا راه دسترسی به این پروژه ها فراهم گردد و دولت مصمم است این امکان فراهم گردد.
وی اظهار نمود: برای مرمت قلعه دختر و اردشیر کرمان چهار میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده ایم که با عنایت به محدودیت منابع رقم خوبی است.
ضرغامی با اشاره به اینکه سیاست ما تسریع در مشارکت بخش خصوصی برای مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی است اضافه کرد: در این رابطه مشکل و موانع قانونی وجود داشت و صندوق احیا و توسعه آن باید ماهیت مناسب تر پیدا کند تا هم بتواند کمک های مردمی را بگیرد و مشارکت بخش خصوصی هم بدون مشکل قانونی صورت گیرد که این مورد در برنامه هفتم توسعه آمده است.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان نمود: هیچکدام اماکن تاریخی واگذار نمی شوند، ما ابنیه ای که جزو نفایس نباشد را طی مزایده در اختیار مردم قرار می دهیم تا سرمایه گذار مرمت کند و با کاربری های مختلف از آن استفاده گردد و میراث فرهنگی بر مرمت، مدیریت و حفظ این امکان نظارت می نماییم.
ضرغامی افزود: مقابل جریانی که برای نابودی میراث فرهنگی و ادامه تخریب هایی که صورت می گیرد، ایستاده ایم و تمام توانمندی ما برای حفظ میراث کشور است.


منبع:

1402/03/16
10:01:10
5.0 / 5
257
تگهای خبر: تاریخی , سنتی , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴