BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

تلگراف:

بدرفتاری زلنسکی، متحدان اوکراین را پس می زند

بدرفتاری زلنسکی، متحدان اوکراین را پس می زند

بن ایر تلگراف: بدرفتاری زلنسکی، متحدان اوکراین را پس می زند


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی به دولت اکراین متذکر شده است که با حفظ رفتار تند خود با متحدان کی یف، آنها را از حمایت منصرف کرده و اکراین را تنهاتر می کند.
در این گزارش آمده است: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اکراین بشکلی فزاینده تحت فشار است تا قدردانی بیشتری نسبت به غرب و حمایت هایش انجام دهد. همین چند وقت پیش، بن والاس، وزیر دفاع سابق انگلیس خواهان آن شد که اکراین قدردانی بیشتری به عمل بیاورد. این درخواست توسط جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید هم تکرار شد.
همینطور اظهارات یکی از مشاوران زلنسکی در خصوص «توان ذهنی پایین» مردم هند هم به این زودی ها از ذهن جمعیت یک میلیارد و پانصد میلیون نفری این کشور پاک نخواهد شد.
درماندگی زلنسکی بعد از ۱۹ ماه جنگ طاقت فرسا قابل درک است، اما اشتباهات دیپلماتیک او دیگر دارد برای کشورش خطر آفرین می شود و امکان دارد متحدان اکراین را که میلیاردها دلار پول و اسلحه به این کشور فرستاده اند، سرد کند.
شاید بزرگ ترین اشتباه زلنسکی ورود به مناقشه تجاری با لهستان، اسلواکی و مجارستان است. لهستان بشکلی ویژه از آغاز جنگ حامی سفت وسخت اکراین بوده است. سفیر لهستان در کی یف تنها دیپلمات عالی رتبه ای بود که در مدت جنگ در پایتخت اکراین باقی ماند و این کشور را ترک نکرد، درحالی که لهستان در همان زمان مرزهایش را به روی میلیونها پناهجوی اوکراینی باز کرده و برای آنها پناهگاه و غذا فراهم نمود تا همبستگی بی سابقه خویش را نشان دهد.
لهستان همینطور به تقویت ارتش اکراین کمک کرده و بیشتر از ۳۰۰ تانک به کی یف ارسال کرده است. علاوه بر این، زمانیکه آلمان صرفاً کلاه خود به اکراین ارسال کرده بود، ورشو به برلین و متحدانش فشار آورد تا به اکراین تانک، جنگنده و پهپاد بدهند.
بااین وجود، زلنسکی تصمیم گرفت که در اظهارات اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل بگوید که لهستان و متحدانش در اروپای مرکزی و شرقی با مسکو همکاری می کنند! این اظهارات همان قدر با عقل جور در نمی آید، که اصرار کی یف به این کشورها برای خرید غلات اوکراینی.
لهستان که نمی تواند صنعت کشاورزی خویش را فدای منفعت کشاورزان اوکراینی بکند! ناشکری کی یف در برابر کشوری مانند لهستان که از آغاز جنگ تا امروز حمایت های فراوانی از اکراین به عمل آورده، واقعاً عجیب و باورنکردنی است.
در ۲۰۲۲ با آغاز جنگ، اروپا درهای تمامی بازارهای خویش را به روی اکراین گشود و این در شرایطی است که اکراین عضو اتحادیه اروپا نیست. این سبب شد تا صادارت غلات اکراین به لهستان تا سه برابر افزایش یابد؛ رویدادی که خشم کشاورزان لهستانی را به دنبال داشت.
اتحادیه اروپا در نهایت محدودیتی بر صدور غلات اکراین به لهستان، اسلواکی، بلغارستان، مجارستان و رومانی وضع کرد، اما بعد از مدتی این محدودیت ها ناباورانه لغو شدند. در واکنش، این کشورها هریک مستقلاً تبادل غلات با اکراین را ممنوع کرده و یا محدودیت های سنگینی بر آن وضع کردند.
در مقابل، زلنسکی تصمیم گرفت که به جای گفتگوی سازنده با متحدان خود، از آنها به سازمان تجارت جهانی شکایت کند! اقدامی که نشان از ناشکری و رفتار خصمانه زلنسکی با حامیانش دارد.
اگر رئیس جمهوری اکراین به این رویکرد ادامه دهد، کشورهایی که همین حالا هم بار سنگینی را با پشتیبانی از اکراین به دوش می کشند، در کمک به این کشور در مقابل حمله روسیه سست قدم شده و یا به کلی حمایت ها را قطع می کنند.
به گزارش تلگراف، حتی تحلیل گران و مقامات اوکراینی هم بابت نحوه رفتار زلنسکی با حامیانی مانند لهستان خجالت زده و عذرخواه هستند!
جنگ داخلی اکراین با متحدانش در اینروزها که ضدحمله تقریبا با شکست روبرو شده، بی گمان کی یف را در موضعی ضعیف تر قرار داده و کار اکراین را در دفاع مقابل روسیه، دشوارتر خواهد نمود.
منبع:

1402/07/05
23:17:55
5.0 / 5
189
تگهای خبر: خرید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴