BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

یورش پلیس آلمان به مرکز اسلامی هامبورگ و مراکز در رابطه با آن

یورش پلیس آلمان به مرکز اسلامی هامبورگ و مراکز در رابطه با آن

بن ایر: بن ایر: وزارت کشور آلمان اعلام نمود که مقامات آلمانی بامداد امروز پنجشنبه 54 مکان در هفت ایالت فدرال، در رابطه با مرکز اسلامی هامبورگ (IZH) در سراسر این کشور را تفتیش و بازرسی کردند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، این وزارتخانه در اطلاعیه ای ادعا نمود که مرکز اسلامی هامبورگ مظنون به «اقدام برخلاف قانون اساسی» و «حمایت از حزب الله» است. در جریان این یورش ها که برای به دست آوردن شواهد به ظن حمایت مرکز هامبورگ و گروههای وابسته از کارهای حزب الله صورت گرفت، هیچ بازداشتی صورت نگرفت.
آلمان در سال ۲۰۲۰ حزب الله را در لیست سازمان های «تروریستی» قرار داد و کارهای آنرا در خاک آلمان ممنوع کرد.
نانسی فِزر، وزیر کشور آلمان از حزب سوسیال دموکرات های چپ میانه اظهار داشت که مرکز اسلامی هامبورگ برای مدت طولانی تحت نظارت خدمات اطلاعاتی آلمان بوده و در رده «اسلامگرا» طبقه بندی شده است.
وزیر کشور آلمان در توجیه یورش پلیس به این مرکز اسلامی اضافه کرد: «به ویژه حالا، در زمانی که خیلی از یهودیان احساس خطر می کنند، مهمست که بگوییم ما تحریک های یهودستیزانه و ضد اسرائیلی را تحمل نمی نماییم. حالا به ویژه زمان آنست که در حالت آماده باش و رویکرد سختگیرانه قرار بگیریم. بنا بر این است که ما هر شبهه منطقی را بطور جدی دنبال می نماییم.»
به نوشته خبرگزاری ها، عملیات امروز پلیس آلمان در شش ایالت از ۱۶ ایالت این کشور، همچون هامبورگ، نیدرزاکسن، هسن، برلین، بادن-وورتمبرگ و نوردراین-وستفالن با جست وجو در املاک «مرکز اسلامی هامبورگ» انجام شد.
«مرکز اسلامی هامبورگ» مسجدی را در شهر هامبورگ اداره می کند و وزارت کشور آلمان امروز اظهار داشت که سازمان اطلاعات آلمان معتقد می باشد این مرکز بر برخی مساجد و گروههای دیگر نفوذ یا کنترل کامل دارد و آنها اغلب «نگرش آشکارا یهودستیزانه و ضد اسرائیلی» را ترویج می کنند.
منبع:

1402/08/25
14:59:48
5.0 / 5
129
تگهای خبر: خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴