BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

فرار ۲۰ هزار مرد اوکراینی از این کشور از ترس سربازی

فرار ۲۰ هزار مرد اوکراینی از این کشور از ترس سربازی

بن ایر: شبکه خبری بی بی سی گزارش داد که از شروع جنگ اوکراین تا امروز، 20 هزار مرد اوکراینی برای فرار از خدمت در ارتش کشورشان به شکل غیرقانونی از اوکراین خارج شده اند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، بی بی سی با جمع آوری داده های مربوط به عبور غیرقانونی از مرز در کشورهای همسایه اوکراین، به این نتیجه رسید که ۱۹ هزار و ۷۴۰ مرد اوکراینی از فوریه ۲۰۲۲ تا ماه آگوست سال میلادی جاری اوکراین را به شکل غیرقانونی و به مقصد رومانی، مولداوی، لهستان، مجارستان و اسلواکی ترک کردند.
علاوه بر این، ۲۱ هزار و ۱۱۳ مرد دیگر نیز اهتمام در فرار از کشور داشتند که مقامات اوکراین آنها را شناسایی نمودند.
خیلی از مردان فراری از مسیرهای خطرناکی مانند رودخانه های خروشان برای فرار از اوکراین اقدام نمودند. بسیاری نیز از تاریکی شب بهره برده و از مرز خارج شدند.
با شروع حمله روسیه به اوکراین، دولت کی یف اعلام نمود که مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله حق خروج از این کشور را ندارند؛ اما داده های بی بی سی نشان میدهد که روزانه ده ها تن بصورت غیرقانونی از اوکراین گریخته اند.
گرچه ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین تعداد مردان فراری را یک تا پنج درصد از جمعیت سربازان بالقوه تخمین می زند، اما در گزارش بی بی سی آمده است: این ۴۰ هزار مردی که از اوکراین گریخته یا برای فرار از آن تلاش نموده اند، بخش قابل توجهی از تعداد نیروهایی هستند که کی یف برای تجدید قوای ارتش خود به آنها نیاز دارد.
در این گزارش آمده است: در ماه آگوست مقامات آمریکایی تخمین زدند که ارتش اوکراین تا ۷۰ هزار نیروی خودرا از دست داده است؛ اما کی یف در این زمینه اطلاعاتی منتشر نمی کند.1402/08/26
19:59:43
5.0 / 5
111
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲