BonAir
بن ایر

برگزاری نمایشگاه عكس تاریخی در سعدآباد

برگزاری نمایشگاه عكس تاریخی در سعدآباد

به گزارش بن ایر به مناسبت سی ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر، دو نمایشگاه عكس با عنوان «نظامیان قاجار در قاب تصویر» و «سعدآباد، اولین سال ها بعد از بهمن ۱۳۵۷» برگزار می گردد.به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، همزمان با دهه مبارك فجر، نمایشگاه عكسی با عنوان «نظامیان قاجار در قاب تصویر» از امروز دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶ به مدت یك ماه در طبقه زیرزمین موزه سلاح های دربار واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می گردد.
این نمایشگاه شامل بیست قطعه عكس قدیمی و سیاه و سفید از نظامیان در دوره قاجار است كه با مشاركت انتشارات ابریشمی در این موزه برگزار می گردد. تصاویری از نجفقلی خان بَختیاری مشهور به صَمصام السَلطَنه از سران ایل بختیاری و دو دوره رئیس الوزرای ایران در دوره قاجار، ضرغام السلطنه، كامران میرزا، ارباب جمشید، شخصیت های مشروطه خواه نامدار آن زمان و سایر شخصیت های صاحب نام در دوران قاجار در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ به مدت یك ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ به موزه سلاح های دربار به نشانی میدان تجریش، میدان دربند، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد رجوع كنند.
همچنین نمایشگاه عكس «سعدآباد، اولین سال ها بعد از بهمن ۱۳۵۷» از روز شنبه ۲۱ بهمن ۹۶ در موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد دایر خواهد شد. این نمایشگاه شامل ۲۰ قطعه عكس رنگی از نخستین گروه های بازدیدكنندگان در مجموعه سعدآباد و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی در این مجموعه است. همینطور از تصاویر بكری از نماهای درونی و بیرونی كاخ ها با چیدمان اصلی و بدون كوچك ترین دخل و تصرفی در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.
علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه از تاریخ ۲۱ بهمن ۹۶ به مدت یك ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ به موزه آلبوم های سلطنتی و اسناد سعدآباد به نشانی میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید طاهری، مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد رجوع كنند.
 

1396/11/16
12:57:43
5.0 / 5
5147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲