BonAir
بن ایر

چند نكته درباره سفرهای نوروزی كه باید به یاد داشته باشید

چند نكته درباره سفرهای نوروزی كه باید به یاد داشته باشید

بن ایر: در طول سفرهای طولانی مدت نوروز رعایت بعضی از نكات توسط دستگاهها و ادارات مختلف اعلام می گردد بعضی از آنها هم نكات شخصی هستند كه باید هر كسی آنها را به یاد داشته باشد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، در طول ایام نوروز خیلی از ایرانیان به سفر می روند سفرهایی كه به علت طولانی بودن این ایام، از زمان های دیگر سال هم ممكن است بیشتر طول بكشد ازاین رو رعایت بعضی از مسائل سفارش می گردد.
داشتن تمامی مدارك سفر مانند عوارض خروج از كشور بیمه مسافرتی را از یاد نبرید.
قبل از سفر مكان اقامتی مورد نظر خویش را قطعی رزرو كنید. این روزها سفر به شهرهای گردشگری بسیار زیاد انجام می گردد ممكن است مسافران جایی برای اقامت پیدا نكنند.
آب و هوای منطقه ای كه به آن سفر می كنید را چك كنید و تدابیر لازم را اتخاذ كنید.
پیش بینی ترافیك را انجام دهید و برای ماندن در جاده ها به مدت طولانی تجهیزات لازم را به همراه داشته باشید. یخچال سیار، آب و نوشیدنی و غذای حاضری همراه خود داشته باشید. بخصوص اگر كودك و یا كودكانی همسفر شما است. حتی اگر كودكی هم همراه شما نباشد بهتر است كه وسیله سرد كننده در داخل ماشین باشد. پیش از آغاز سفر و رانندگی طولانی به اندازه كافی بخوابید و پیش از حركت هم غذای مختصری بخورید.
برای بازدید از موزه ها و مراكز تاریخی و دیدنی حتما از قبل درباره قیمت بلیت ورودی و ساعات كاری آن با خبر شوید و زمانی را برای بازدید انتخاب كنید كه خلوت تر باشد.
در صورت سفر به خارج از كشور حتما باید مراكز درمانی نزدیك به محل اقامت و سفارت ایران در آن كشور را بدانید.
قبل از سفر، از اعتبار دفترچه های درمانی خود اطمینان حاصل كنید و در صورت نیاز، نسبت به صدور، تجدید و تمدید اعتبار دفاتر درمانی خود، اقدام كنید. ضمن آنكه از تمامی مسافران نوروزی درخواست می شود، كارت ملی خویش را به منظور دریافت خدمات درمانی از مراكز ملكی تامین اجتماعی و دفترچه های درمانی را به منظور استفاده از خدمات درمانی در مراكز طرف قرارداد این سازمان، به همراه داشته باشند.
هنگام سفرهای خارجی و در زمان استفاده از متروی تهران در نظر داشته باشید در روزهای نوروز ساعت عرضه خدمات به شهروندان و مسافران در خط فرودگاه امام خمینی (ره) تا ساعت ۲۴ بامدادخواهد بود. از سه شنبه ۲۹اسفند ۱۳۹۶ تا دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ كه تعطیلات نوروزی به حساب می آید، آغاز حركت قطارهای خط فرودگاه امام خمینی (ره) از ساعت ۶ صبح خواهد بود و سرویس دهی متروی تهران در این مسیر تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد یافت. در خط یك متروی تهران و حومه، برابر جدول زمانبندی، سرویس دهی قطارها تا ساعت ۲۲: ۳۰ است و مسافران خط فرودگاه امام خمینی(ره) می توانند از ساعت ۲۲: ۳۰ تا ساعت ۲۴ با رجوع به ایستگاه های دروازه دولت یا شهر ری واقع در خط یك به خط فرودگاه امام خمینی (ره) عزیمت كنند.
بودجه سفرتان را برآورد كنید تا در سفر از نظر مالی دچار مشكل نشوید. پیش از این كه سفری طولانی را آغاز كنید، مطمئن شوید كه موتور و متعلقات آن در وضعیت مناسب می باشد. چون ممكن است نقصی در موتور خودرو وجود داشته باشد كه در هنگام سفر ظاهر شود. ازاین رو مجبور هستید بخشی از بودجه سفرتان را صرف هزینه تعمیرات موتور كنید. ازاین رو اگر نقصی مشاهده كردید آن را به تعمیرگاه مجاز و یا تعمیر گاه مورد اعتماد محل سكونتتان ببرید تا در سفر گرفتار تعمیرات ناخواسته موتور نشوید.
ممكن است هیچگاه در مورد پیشامدها و فاجعه های بزرگ سر راه تان فكر نكنید اما متاسفانه امكان دارد این پیشامدها اتفاق بیافتد، برای مثال كیف مدارك شما به هر دلیلی گم شود یا به سرقت برود در این زمان مهم است كه شما یك نسخه الكترونیكی از مدارك مهم همراه تان باشد؛ می توانید به صورت یك فایل پی دی اف پاسپورت، كارت اعتباری، بیمه مسافرتی و... را اسكن كنید.

1397/01/03
11:49:51
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: خدمات , سفر , كشور , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳