BonAir
بن ایر

تهیه اطلس میراث طبیعی كشور در دستور كار

تهیه اطلس میراث طبیعی كشور در دستور كار

بن ایر: شناخت و معرفی مصادیق میراث طبیعی و تهیه اطلس این میراثِ كشوری، بانك اطلاعاتی كامپیوتری و پایگاه میراث طبیعی ایران در شبكه جهانی اینترنت در دستور كارِ گروه میراث طبیعی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری اعلام گردید.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، ناصر رضایی، مدیر گروه میراث طبیعی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری هدف از تولید این گروه را تحقق اهداف و وظایف پژوهشی پژوهشگاه و ارتقاء سطح علمی طرح های پژوهشی در حوزه میراث طبیعی و هدایت آنها در مسیر متناسب با نیازهای فكری و كارشناسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور بیان كرد.
او هدف از تولید گروه میراث طبیعی در پژوهشگاه میراث فرهنگی را «بهره گیری از فرصت ها و توان علمی- كارشناسی موجود در عرصه ملی و بین المللی به كمك ابزار مطالعه و پژوهش، پشتیبانی فكری (تولید فكر و دانش) بخش اجرائی و اداری سازمان» دانست.
وی تصریح كرد: این گروه به منظور انجام پژوهش های بنیادی، توسعه ای و كاربردی و برگزاری سمینارها، همایش ها و نشست های علمی و تخصصی در جهت تحقق اهداف توسعه گردشگری پایدار و كمك به ارتقای فرهنگ و دانش فنی و تخصصی در امور میراث طبیعی فعالیت می كند.
انجام پژوهش در خارج از ایران
مدیر گروه میراث طبیعی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، انجام پژوهش های مربوط به مبحث گروه پژوهشی میراث طبیعی در خارج از ایران برپایه برنامه های عرضه شده سازمان و روابط و مبادلات فرهنگی دولت جمهوری اسلامی ایران با دیگر كشورها بخصوص كشورهای همسایه كه مشتركات فرهنگی یا طبیعی بیشتری با ایران دارند را از وظایف این گروه دانست و اضافه كرد: شناخت و معرفی مصادیق میراث طبیعی كشور، تهیه اطلس میراث طبیعی كشور، بانك اطلاعاتی كامپیوتری و پایگاه میراث طبیعی ایران در شبكه جهانی اینترنت از برنامه های این گروه امسال است.
رضائی، همكاری و هماهنگی با پژوهشكده ها و دیگر گروه های مستقل پژوهشی در جهت تبادل و انتقال دانش و دستاوردهای پژوهشی انجام شده و برنامه ریزی برای پژوهش های آینده و همینطور یافتن داده ها و راهكارهای جدید و عرضه طرح های پژوهشی تلفیقی و درنهایت رسیدن به یك شناخت كلی و جامع از میراث طبیعی كشور را از دیگر امور واگذار شده توسط این گروه برای امسال اعلام نمود.1397/02/16
12:07:26
5.0 / 5
4546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱