BonAir
بن ایر

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار سهم ایران از فروش بلیت نمایشگاه آثار تاریخی

۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار سهم ایران از فروش بلیت نمایشگاه آثار تاریخی

بن ایر: مدیركل امور موزه های كشور اظهار داشت: كشورهای خارجی بین صد تا ۲۰۰ هزار دلار بابت نمایشگاههای اشیای تاریخی به ایران می پردازند.محمدرضا كارگر مدیر كل امور موزه های كشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: این هزینه بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیت موزه است كه در اختیار ما هم قرار می گیرد از نمایشگاه هفت هزار سال تمدن ایران هم هزار دلار نصیب ایران شد.
وی درباره هزینه برپایی نمایشگاه ها هم اظهار داشت: همه هزینه ها بر عهده طرف خارجی گذاشته می گردد حتی بیمه آثار تاریخی مصونیت قانونی و دولتی آن ها و هزینه های مربوط به انتقال و بسته بندی و... مانند موزه لوور فرانسه كه به ما در برپایی نمایشگاه لوور در تهران كمك كرد. ما در این زمینه قرارداد جامع می بندیم.
كارگر بیان كرد: نمایشگاه آثار تاریخی ایران در موزه لوور شعبه شهر لانس فرانسه تا آخر خرداد ماه تمام می شود و تمدید نخواهد شد تا اینكه این آثار دوباره به ایران برگردد.
كارگر همینطور درباره نمایشگاه آثار تاریخی ایران در كشور هلند هم اظهار داشت: هزینه های برپایی این نمایشگاه هم تماماً بر عهده دولت هلند است فایده این نمایشگاه این است كه تمدن ایران معرفی می گردد و برای ایران كاتالوگ و بروشور چاپ شده و در اختیار خارجی ها قرار می گیرد.

1397/03/27
14:51:57
5.0 / 5
4464
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳