BonAir
بن ایر

سرقت از خانه تاریخی حكیم نصیر كرمانشاه، سارق دستگیر شد

سرقت از خانه تاریخی حكیم نصیر كرمانشاه، سارق دستگیر شد

بن ایر: رئیس یگان حفاظت میراث فرهنگی استان كرمانشاه از دستگیری سارق خانه تاریخی حكیم نصیر كرمانشاه اطلاع داد.


سرهنگ محمدرضا بیداد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به گشت زنی های مستمر نیروهای یگان حفاظت كرمانشاه در بافت تاریخی شهر، اظهار نمود: نیروهای این یگان چند روز پیش حین اجرای گشت زنی و بازدید از خانه تاریخی حكیم نصیر كرمانشاه متوجه تردد مشكوك فردی در اطراف این خانه تاریخی می شوند.
وی افزود: بعد از ورود نیروهای یگان حفاظت به این خانه تاریخی و مشاهده به سرقت رفتن تعدادی از پنجره ها و درب بنا به سرعت مبادرت به دستگیری فرد مظنون می كنند.
رییس یگان حفاظت میراث فرهنگی استان كرمانشاه خاطرنشان كرد: شخص یاد شده توسط یگان حفاظت به كلانتری منتقل شده كه با بازجویی بعمل آمده از وی به سرقت اعتراف می كند.
وی تصریح كرد: از آنجایی كه پنجره ها و درب مسروقه بنای تاریخی توسط سارق به محل دیگری منتقل شده بود، بعد از اعترافات متهم و افشای محل اختفای آنها، یگان حفاظت با همكاری ضابطین دستگاه قضایی مبادرت به كشف و ضبط وسائل مسروقه كردند.
بیداد تصریح كرد: پنجره ها و درب بنای تاریخی حكیم نصیر در محل قبلی خود نصب شدند.
وی در انتها خاطرنشان كرد: یگان حفاظت میراث فرهنگی استان در جهت پیشگیری از سرقت و تخریب بناهای تاریخی استان اقدامات حفاظتی خویش را تشدید نموده و گشت زنی های مستمر را بصورت جدی در برنامه دارد.1397/05/04
18:19:46
5.0 / 5
4509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵