BonAir
بن ایر

پیش قراول حقوق شهروندی در ایران كیست؟

پیش قراول حقوق شهروندی در ایران كیست؟

بن ایر: شیخ ابوالحسن خرقانی با این جمله معروف است كه می گوید: ˮهر كه در این سرا در آید نانش دهید و از ایمانش مپرسید، چه آنكس كه به درگاه باریتعالی به جان ارزد البته بر خوان بوالحسن به نان ارزدˮ


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، محمد كرم محمدی، فرماندار شاهرود در دیدار با مدیر كل میراث فرهنگی استان سمنان اضافه كرد: شیخ ابوالحسن خرقانی در دوره خود، پیش قراول حقوق شهروندی بوده است.
وی خواهان حفظ شان گردشگری مجموعه خرقان شد و اظهار داشت: مجموعه های خرقان و بسطام همچون نقاط گردشگری استان هستند كه روزانه توریست دارند.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان هم با اشاره به ظرفیت های گردشگری شهرستان شاهرود، اظهار داشت: بخش مهمی از ظرفیت های گردشگری استان سمنان در شهرستان شاهرود قرار دارد.
محمد جهانشاهی با اشاره به اینكه "استان سمنان 1400 مقصدی تازه برای سفر" بعنوان شعار استان سمنان در حوزه گردشگری هدف گذاری شده است، ابراز امیدواری كرد: این استان تا سال های آینده بتواند سهم بیشتری در گردشگری كشور داشته باشد.
شیخ ابوالحسن علی بن جعفر بن سلمان خرقانی «یا علی بن احمد» عارف بزرگ قرن چهارم و پنجم هجری از چهره های بسیار درخشان عرفان ایرانی است كه در آزاد اندیشی و مردم گرایی جهانی و وسعت نظر انسانی و تفكر والای عرفانی ممتاز و كم نظیر است.
گفتار و كردار این عارف ایرانی كه در نیمه‌ی دوم قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری در خرقان شاهرود می زیسته، در خلال گذشت نزدیك به یك هزار سال همواره مورد توجه، مطالعه و سرمشق عارفان، شاعران، متفكران و محققان بوده است. آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی در روستای قلعه نو خرقان در 24 كیلومتری شمال شاهرود قرار دارد.1397/05/11
16:32:26
5.0 / 5
4508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱