BonAir
بن ایر

یك مسئول عراقی اعلام كرد

ورود بیشتر از 70 هزار زائر ایرانی از گذرگاه الشیب به عراق

ورود بیشتر از 70 هزار زائر ایرانی از گذرگاه الشیب به عراق

بن ایر: مدیرگذرگاه مرزی الشیب عراق با اشاره به ایجاد بیشتر از 200 موكب برای خدمت رسانی به زائران ایرانی اظهار داشت كه از اول صفر تا به امروز بیشتر از 70 هزار زائر ایرانی از این مرز وارد عراق شدند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، ادریس جمعه الكروی، مدیر گذرگاه مرزی الشیب در استان میسان در گفت وگو با برنامه مشوار الصباح كه رادیو المربد آن را پخش می كند اظهار داشت: از اول ماه صفر تا كنون بیشتر از 70 هزار زائر ایرانی جهت شركت در مراسم اربعین حسینی از گذرگاه مرزی الشیب وارد عراق شدند و پیش بینی می گردد كه این تعداد در چند روز آینده افزایش یابد.
وی ادامه داد: امسال بیشتر از 200 موكب حسینی در گذرگاه الشیب واقع در استان میسان عراق بوجود آمده است تا به زائرین ایرانی كه از این مرز وارد عراق می شوند خدمت رسانی كنند.
مدیر گذرگاه الشیب در ادامه اظهار داشت: تمام ادارات استان برای انتقال زائرین ایرانی از گذرگاه تا مركز شهر عماره و سپس استان های نجف و كربلا خدمت رسانی كردند و این روند در یك شرایط امنیتی مستحكم كه ستاد فرماندهی الرافدین با همكاری پلیس میسان برعهده دارد، درحال انجام است.
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، روز گذشته (دوشنبه) هم عاطف ناجی، مدیر گذرگاه مرزی زرباطیه در استان واسط عراق اعلام نمود كه بیشتر از 300 هزار زائر ایرانی تا كنون از مرز زرباطیه وارد عراق شده اند.
وی ادامه داد: فعالیت ما برای استقبال از بیشترین تعداد ممكن از زائران ادامه دارد و ادارات مربوطه برای تسهیل روند ورود زائران به عراق تلاش می كنند.
مدیر گذرگاه زرباطیه همینطور اظهار داشت كه تمام امكانات امنیتی، بهداشتی و خدماتی فراهم گشته است.
قبل از این هم یك منبع امنیتی در منطقه فجر از توابع استان ذی قار اعلام نمود كه تابحال 60 هزار زائر ایرانی معادل با روزانه 6 هزار زائر طی 10 روز اخیر وارد عراق شده اند. دستگاه های امنیتی برای تسهیل روند عبور و مرور این زائران و مطمئن شدن از ویزاهای آنان برای خدمت رسانی با استفاده از مواكب تلاش می كنند.
برپایه این گزارش میلیون ها زائر عراقی و خارجی برای احیای مراسم اربعین حسینی در شرایط امنیتی و خدماتی گسترده به صورت پیاده عازم كربلا هستند.
محمد اسماعیلی، مسئول روابط عمومی كنسولگری ایران در بصره اعلام نمود كه روزانه 5 هزار زائر ایرانی به منظور شركت در مراسم اربعین حسینی از مرز شلمچه وارد عراق می شوند. انتظار می رود كه در ایام آینده تعداد این زائران افزایش یابد.
مسئول روابط عمومی كنسولگری كشورمان در بصره در ادامه اظهار داشت: همكاری گسترده ای میان ایران و عراق برای تسهیل روند ورود زائران به این كشور وجود دارد و وسائل حمل و نقل، موكب های حسینی و دیگر خدمات فراهم گشته است. هیچ گونه مشكلی برای حمل و نقل زائران و یا خدمات رسانی به آنها وجود ندارد.
همینطور الحشد الشعبی عراق در اطلاعیه ای اعلام نموده بود كه بعضی از ترتیبات و آمادگی های استقبال از زائرین ایرانی مراسم اربعین، همچون نصب چادر و تولید موكب در مرزها را انجام داده است.
در این بیانیه آمده است: تیپ یكم الحشد الشعبی خدمت رسانی به زائرین امام حسین (ع) در مرز شلمچه را انجام می دهد. دفتر واسط بعضی از مواكب برای خدمت رسانی در مرز زرباطیه را بوجود آورده است.
از جانب دیگر، ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق در سفارش به زائران اربعین حسینی به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: زائران اربعین حسینی و مسئولان موكب ها درمراسم اربعین هر كدام سفیری از جانب مردم ایران هستند، بنابراین از همه این عزیزان می خواهیم مقررات و قوانین كشور عراق را رعایت نمایند. بدون شك هدف اصلی اربعین بعد فرهنگی آن است و الحمدلله زوار ایرانی اربعین با رعایت قوانین و مقررات كشور عراق و تعامل با مردم این كشور، شان و منزلت كشور را بالاتر می برند و همین سبب شده است كه هر روز علاقه مندی مردم عراق به مردم جمهوری اسلامی ایران افزایش یابد.
وی افزود: به زائران سفارش می نماییم كلیه دستورالعمل ها و مقررات كشور عراق را در مورد دریافت ویزا، عبور از مرز و مطمئن شدن از درج مهر ورود و خروج در گذرنامه، سفارش های بهداشتی و مسائل امنیتی اكیدا رعایت نمایند و به سفارش مدیران و مسئولان كاروان ها در این زمینه توجه جدی داشته باشند.
1397/08/01
19:53:39
5.0 / 5
4447
تگهای خبر: خدمات , شركت , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲