BonAir
بن ایر

۱۳ فروردین را در موزه ها بدر نكنید

۱۳ فروردین را در موزه ها بدر نكنید

بن ایر: مجموعه بناها و موزه های تحت نظرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كه دارای محوطه های باز و فضای سبزند، سه شنبه ۱۳ فروردین - روز طبیعت - تعطیل هستند.


محمدرضا كارگر - مدیر اداره كل موزه ها و اموال منقول تاریخی - در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با عنایت به تجربه ی تلخی كه گاهی اوقات از وضعیت فضاهای سبز در ایام تعطیل داشته ایم، از چند سال گذشته، موزه ها و بناهای تاریخی دارای فضای سبز كه زیر نظر سازمان میراث فرهنگی اند، تعطیل می شوند.
كارگر هیچ نامی از موزه ای مشخص به زبان نیاورد، اما اشاره كرد: موزه های كه پتانسیل استفاده مردم از فضاهای سبز آنها را دارند، تعطیل می شود.
مسعود نصرتی، مدیر مجموعه جهانی كاخ گلستان باز در گفت و گو با ایسنا، با بیان تعطیلی این مجموعه ی تاریخی در روز طبیعت، اظهار داشت: تجربه باز بودن كاخ گلستان در روز ۱۳ فروردین مشابه تجربه ای است كه فضای سبز این مجموعه در روزهایی كه بازدید بلاعوض اعلام می شود، یكسان است، بدین سبب هر سال این مجموعه در روز ۱۳ فروردین تعطیل می باشد.
وی اشاره كرد: بازدید از مجموعه كاخ گلستان، در سه روز پایانی تعطیلات، مانند روزهای قبل، ادامه خواهد داشت.
كیا پارسا - مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد - باز در گفت و گو با ایسنا، اعلام نمود: این مجموعه در روز ۱۳ فروردین تعطیل می باشد، اما سه روز پایانی تعطیلات (۱۴ - ۱۵ و ۱۶ فروردین) مانند دیگر روزهای تعطیلات نوروزی فعال و از ساعت ۹ تا ۱۹ به روی مخاطبان باز است.
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، مجموعه ی فرهنگی تاریخی نیاوران باز در اطلاعیه ای اعلام نموده است: «این مجموعه با عنایت به دارا بودن فضای سبز وسیع و به منظور حفاظت از باغ تاریخی نیاوران و جلوگیری از بروز لطمه های جبران ناپذیر، در ۱۳ فروردین تعطیل می باشد.»
اما موزه ملی ایران، برخلاف این فضاهای موزه ای، سیزدهمین فروردین و روز طبیعت همچنان به كار خود ادامه می دهد. موزه های ایران باستان، دوران اسلامی و نمایشگاه های "باستان شناسی و هنر سرزمین هلند"، "گزیده ای از چهاردهه كشفیات دیرینه شناسی ایران" و"میراث دیرینه شناسی تهران" از ساعت ۹ الی ۱۷ برای حضور مخاطبان فعال می باشند.
1398/01/13
13:20:24
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , گردشگری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵