BonAir
بن ایر

ممنوعیت تردد اتوبوس های توریستی در پاریس

ممنوعیت تردد اتوبوس های توریستی در پاریس

بن ایر: معاون شهرداری پاریس اعلام نمود به سبب مشكلات ناشی از حضور پرشمار گردشگران در شهر مقرر است از تردد اتوبوس های توریستی در مركز شهر جلوگیری شود.


به گزارش بن ایر به نقل از رویترز، «امانوئل گرگوری» معاون شهردار فرانسه در گفت و گو با یك روزنامه فرانسوی بیان كرد وضعیت حضور گردشگران در شهر پاریس به اندازه شهرهای ونیز و بارسلون بحرانی نیست اما ساكنان پاریس از افزایش بیش از پیش اتوبوس های توریستی در شهر شكایت دارند و بنا بر این استفاده از این اتوبوس ها دیگر در مركز شهر مورد استقبال قرار نخواهد گرفت.
وی همینطور هدف از این طرح را تشویق كردن گردشگران به پیاده روی، دوچرخه سواری و استفاده از حمل و نقل عمومی عنوان نمود. شهر پاریس در انتظار تصویب قوانین جدید است تا برمبنای آن حجم ترافیك اتوبوس ها كاسته شود و با ایجاد پاركینگ های خارج از شهر، از ورود آنها به مركز شهر ممانعت شود.
قوانین جدید حمل و نقل در فرانسه این قدرت را به مسئولان شهری می دهد تا قوانین محلی ترافیكی اتخاذ كنند و راه های حمل و نقل جایگزین چون دوچرخه و اسكوترهای برقی را ترویج كنند.
معاون شهردار فرانسه نیز اصرار كرد گردشگران نیز مانند همه افراد دیگر می توانند از وسایل حمل و نقل دوستدار محیط زیست و یا از حمل و نقل عمومی استفاده كنند.
سال قبل در مجموع ۵۰ میلیون نفر از شهر پاریس دیدن كردند؛ با وجود این كه ناآرامی هایی در شهر همچون اعتراض های خیابانی جلیقه زردها از ماه نوامبر شروع شده بود. فرانسه نیز سال قبل از ۸۹.۴ میلیون توریست میزبانی و عنوان پربازدیدترین كشور جهان را حفظ كرد. در سال ۲۰۱۷ فرانسه ۸۶.۹ میلیون توریست داشت.
منبع:

1398/04/12
18:08:49
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: توریست , كشور , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲