BonAir
بن ایر

معاون گردشگری كشور:

خانه_ كافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند

خانه_ كافه ها هنوز مصداق تأسیسات گردشگری نیستند

به گزارش بن ایر معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: خانه كافه ها هنوز در بخشنامه تأسیسات گردشگری قرار نگرفته اند تا ما بتوانیم به آنها مجوز فعالیت بدهیم.ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مجوز خانه كافه ها دست ما نیست چون این واحدها جز تأسیسات گردشگری نیستند. بدین سبب كسی به ما اجازه نداده كه با استناد به آن مجوز فعالیت بدهیم.
وی در ادامه اظهار داشت: ما در قالب بخشنامه تأسیسات گردشگری كه ۲۹ مورد در آن ذكر شده، فعالیت می نماییم. اگر در چارچوب این چارچوب از ما درخواستی داده شود، می توانیم به آنها مجوز دهیم. در غیر این صورت اگر بدانیم كه چنین خانه كافه هایی نیاز به مجوز دارد و می تواند جزو تاسیسات گردشگری باشد، باید در آینده آنها را به بخشنامه اضافه نماییم. آن هم اگر توجیه شدیم كه این خانه كافه ها مصداق تأسیسات گردشگری می باشد و موارد دیگر نمی تواند چنین كاركردی را داشته باشد.
تیموری اشاره كرد: در آن صورت بخشنامه باید اصلاح شده و خانه كافه ها در این لیست قرار گیرند. حالا ارائه مجوزی به نام خانه كافه در حوزه گردشگری عملاً امكان پذیر نیست.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی درباره اینكه به بعضی از كافه ها در چند سال قبل مجوزی از طرف سازمان میراث فرهنگی وقت داده شده بود، گفت: امكان دارد این واحدها به نام واحد پذیرایی مجوز گرفته باشند ولی عنوانی به نام خانه كافه هنوز در بخشنامه وجود ندارد. اگر جایی هم با این نام مجوز گرفته بطور قطع غیرقانونی بوده است.
پیش از این بعضی از كافه دارانی كه به احیای بناهای تاریخی پرداخته اند برای گرفتن مجوز گرفتار مشكل هستند، اتحادیه هایی مانند كافه و رستوران آنها را جزو واحدهای زیرمجموعه خود نمی دانند بعضی از این كافه داران در گوشه ای از بنای تاریخی خود، نمایشگاهی از آثار هنری و یا صنایع دستی نیز برپا می كنند تا بتوانند مجوزی از طرف وزارت ارشاد بگیرند.


منبع:

1398/07/18
18:56:58
5.0 / 5
4246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱