BonAir
بن ایر

گزارش بن ایر

بی سامانی رزرو خانه مسافرها در سایت های اینترنتی

بی سامانی رزرو خانه مسافرها در سایت های اینترنتی

به گزارش بن ایر بیشتر خانه مسافرهایی كه در سایت های رزرو اقامتگاه به گردشگران معرفی می گردند مجوز وزارت میراث فرهنگی را ندارند؛ این سایت ها هم به اطلاعات پایه و تفكیك شده وزارتخانه متصل نیستند.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، حالا اگر هر مالكی یك تصویر از خانه خود داشته باشد و قصد اجاره دادن منزلش را داشته باشد حتما لازم نیست به بیشمار سایت هایی كه مبادرت به رزرو خانه و بوم گردی و اقامت گاه می كنند مجوزشان را هم نشان دهند. این موضوعی است كه سبب شده تا شكایت های زیادی از این خانه ها و سایت ها توسط مسافران اعلام گردد شكایت هایی كه معمولا درباره هماهنگ نبودن خدمات این اقامتگاهها با قیمت عرضه شده است، یا نحوه رزرو نامناسب و یا حتی معضلات اجتماعی آن اقامتگاههای غیرمجاز.
از طرفی خشایار نیكزادفر مدیرعامل شركت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در یك نشست خبری اعلام نمود كه ۳۰۰ هزار خانه مسافر وجود دارد كه تنها ۲۴ هزار تای آنرا ساماندهی كرده ایم و مجوز داده ایم. این تعداد خانه مسافر در سایتی به همین نام معرفی شده اند.
البته كه خبرنگاران حاضر در این جلسه خبری نسبت به این مورد واكنش نشان داده و اعلام نمودند كه چنین نیست و در این سامانه اطلاعات ناقصی از خانه مسافرها وجود دارد. یكی اینكه چندین استان بیشتر در این سایت وجود ندارد كه دارای خانه مسافر باشند از طرفی خانه مسافرهای معرفی شده تصاویر مناسبی برای انتخاب توسط توریست ندارند. مبحث دیگردرباره قیمت آنهاست كه به روز نیست از همه مهمتر نه محل قرار گرفتن آن خانه ها مشخص است و نه مالك شان. این مورد زمانی مشخص خواهد شد كه مسافر مبادرت به رزرو كند كه همان هم مشكلات خویش را دارد. البته در این جلسه خبری نیكزادفر مشكل رزرو این خانه مسافرها را تایید نمود.
محمد ثابت اقلیدی معاون سرمایه گذاری این شركت هم به خبرنگار مهر توضیح بیشتری داد و اظهار داشت: شركت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی مسئول تشكیل بانك اطلاعاتی و دیتاست هر كسی كه مجوز خانه مسافر را می گیرد، اطلاعاتش در یك دیتابیس جمع آوری می شود.
وی اظهار داشت: سایت های فروش و رزرواسیون باید به این اطلاعات پایه متصل شده و از اینجا فروش خویش را انجام دهند من زمانی كه در بخش نظارت معاونت گردشگری بودم یك سایت را فیلتر كردیم و گفتند كه شما دارید استارت آپ ها را تعطیل می كنید. ما میخواستیم این وضعیت را ساماندهی نماییم چون الان هر كسی كه می خواهد خانه اش را اجاره بدهد می تواند بدون مجوز از راه این سایت ها اقدام نماید درحالی كه اگر این سایت ها به اطلاعات پایه ما متصل می شدند تنها خانه هایی كه دارای مجوز هستند، حق اجاره را پیدا می كردند و دیگر شاهد مشكلات بعدی و نارضایتی مسافر نبودیم.
ثابت بیان كرد: این سایت ها می بایست با ما قرارداد می بستند تا از این اطلاعات استفاده كنند چون این دیتا حالا كانالیزه شده است. اما حالا نظارت بر هر اقامتگاهی كه در هر سایتی اجاره داده می شود، در اختیار ما نیست حالا هر كسی كار خودش را می كند. البته داریم زیرساخت ها را ایجاد می نماییم تا این سایت ها بتوانند از دیتا استفاده كنند و ما هم بتوانیم آن اقامتگاهها را رصد نماییم.

1398/09/15
21:41:08
5.0 / 5
4156
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵