BonAir
بن ایر

ذوالقدر:

سیستان و بلوچستان ظرفیت بالایی در جذب توریست دارد

سیستان و بلوچستان ظرفیت بالایی در جذب توریست دارد

به گزارش بن ایر سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تاكید بر ضرورت حمایت همه جانبه از استان سیستان و بلوچستان، بیان كرد: این استان با داشتن آثار جهانی و تنوع جغرافیایی و فرهنگی ظرفیت بالایی در جذب توریست داخلی و خارجی را دارد.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفت و گو با ایسنا درباب پویش فرهنگی پشتیبانی از مردم سیلزده استان سیستان و بلوچستان، ضمن حمایت و قدردانی از این رویداد فرهنگی اظهار داشت: این برنامه علاوه بر آن كه حركتی مطابق با سنت و فرهنگ ایرانی-اسلامی و نشانی از نوع دوستی در مواقع ضرورت است، اطلاعات علمی و گرانقیمتی درباره جغرافیا و تاریخ و فرهنگ این بخش از ایران را هم ارائه كرد.
وی ادامه داد: فرهنگ این منطقه یكی از افتخارات فرهنگ و تمدن ایرانی است؛ لیكن به تمدن های واقع در بخش شرقی كشور، خصوصاً استان سیستان وبلوچستان، نسبت به دیگر بخش ها كمتر پرداخته شده و پس این برنامه ها، صرف نظر از بعد انسان دوستانه آن، جهت شناسانده شدن این مناطق لازم است. این استان رازهای سربه مُهری درباره فرهنگ و هنر ایران در خود نهفته دارد كه بسیار موثر و مورد توجه مردم و علاقمندان می باشد.
سخنگوی كمیسیون فرهنگی مجلس اشاره كرد: این منطقه، سرزمینی مستعد و مملو از استعدادهای طبیعی، زمین های حاصلخیز، معادن غنی و فرصت های بی شمار است كه در صدر آنها استعدادهای انسانی و فرهنگی، همت های بلند مردم، سخت كوشی و عشق به ارزش های اسلامی و فرهنگ و تمدن ایران زمین قرار دارد و باید هر چه سریع تر با تدبیر و اقدامات اجرایی نسبت به مرتفع كردن مشكلات پیش آمده و بهبود وضعیت آن اقدام گردد.
نماینده مردم تهران در مجلس بیان كرد: افزایش نرخ باسوادی، جذب هزاران كودك بازمانده از تحصیل، توجه به قابلیت های فرهنگی همچون هنرمندان، صنایع دستی، میراث فرهنگی و اماكن گردشگری خصوصاً در چند سال اخیر و توجه به نقش زنان در عرصه های مختلف توسعه و پیشرفت نمونه ای كوچك از اقداماتی است كه برای بالندگی فرهنگی این استان تابحال انجام شده و همچنان نیاز به حمایت و برنامه ریزی دارد. این استان با داشتن آثار جهانی و تنوع جغرافیایی و فرهنگی ظرفیت بالایی در جذب توریست داخلی و خارجی را دارد.
این عضو هیأت رییسه كمسیون فرهنگی مجلس درانتها افزود: كمسیون فرهنگی آمادگی دارد تا از اقدامات و پروژه هایی كه با هدف معرفی و انتقال هرچه بهتر فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی است، حمایت نماید.
منبع:

1398/11/13
08:30:24
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: توریست , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲