BonAir
بن ایر

نمایشگاه هنرمندان بزرگ ایتالیا

نمایشگاه هنرمندان بزرگ ایتالیا

بن ایر: به مناسبت گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت « رافائل»، شاهكارهای این هنرمند چیره دست در كنار فرسكوهای «میكل آنژ» در موزه های «واتیكان» به معرض نمایش گذاشته می شوند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، برای اولین بار در قرن های اخیر هر ۱۲ پرده نگارین «رافائل» در امتداد گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت این نقاش بر روی دیوارهای كلیسای «سیستین» آویخته می شوند.
بازدیدكنندگان از این نمایشگاه كم سابقه این امكان را خواهند داشت تا پرده های نگارین «رافائل» را بدون هیچ گونه حفاظ و در كنار فرسكوی های دیواری بعضی از بزرگترین نقاشان ایتالیایی قرن پانزدهم میلادی همچون «ساندرو بوتیچلی»، «پیترو پروجینو»، «دومنیكو گرلاندایو» و «لوكا سینیورلی» و نقاشی های خیره كننده سقف این كلیسا كه توسط «میكل آنژ» خلق شده است، مشاهده كنند.
«رافائل» این پرده های نگارین را به سفارش پاپ آن دوره و برای به تصویر كشیدن زندگی «سنت پیتر» و « سنت پائول» نقاشی كرد. این آثار هنری در ۲۶ دسامبر سال ۱۵۱۹ در كلیسای «سیستین» و با حضور «رافائل» به معرض نمایش گذاشته شدند. به احتمال زیاد این آخرین مرتبه ای بوده كه « رافائل» پرده های نگارین را دیده است؛ چونكه او چهار ماه بعد و در سن ۳۷ سالگی درگذشت.
یكی از پرده های نگارین «رافائل» ​
 

1398/11/29
15:39:38
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: موزه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴