BonAir
بن ایر

اولویت های حج ۹۹ تا فردا مهلت ثبت نام دارند

اولویت های حج ۹۹ تا فردا مهلت ثبت نام دارند

به گزارش بن ایر سازمان حج و زیارت اعلام نمود: اولویت های حج ۹۹ تا فردا مهلت دارند در كاروان ثبت نام كنند و بعد از آن اولویت های ذخیره فراخوانده می شوند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، سازمان حج و زیارت پیشتر، ودیعه گذاران حج تا تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ را برای ثبت نام در كاروان های حج ۹۹ فراخوانده بود. مهلت ثبت نام برای این گروه تا ۲۱ اسفندماه تعیین شده است كه در صورت خالی ماندن ظرفیت ها و رجوع نكردن اولویت های اعلام شده، ودیعه گذاران تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ برای ثبت نام فراخوانده می شوند.
در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت هم اعلام گردید كه تا كنون بیشتر از ۴۴ هزار نفر در كاروان ها ثبت نام كرده اند و ۶۰ درصد ظرفیت هم تكمیل شده است. اولویت های فراخوانده شده تا فردا، چهارشنبه ۲۱ اسفندماه مهلت دارند در كاروان ثبت نام كنند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این نشست، با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای فراهم شدن مقدمات سفر زائرین ایرانی به عربستان، اظهار داشت: كارگروه ویژه ای تشكیل گردد و سناریوی های مختلف را در مورد حج آینده با عنایت به مشكلی كه ویروس كرونا بوجود آورده است، بررسی و راهكار لازم را برای هر وضعیت عرضه كند.
او افزود: عربستان با عنایت به وضعیت كنونی و انتشار ویروس كرونا در بعضی كشورها كه هوای گرمتری دارند، احتمال دارد دستورالعمل های جدیدی را برای اعزام زائرین اعلام نماید، بنابراین ضروریست برنامه ریزی و تدبیر مناسب صورت گیرد.
علی رضا رشیدیان ـ رئیس سازمان حج وزیارت ـ هم گزارش داد كه معاینات پزشكی زائرین حج ۹۹ پس از تعطیلات نوروز آغاز خواهد شد و پروتكل های سلامت بین ایران و كشورهای عراق و سوریه كه تردد زائر و مسافر با آنها وجود دارد، در حال تهیه است.
اكبر رضایی ـ سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ هم در این نشست اظهار داشت: جدول پرواز زائرین حج به مقصد فرودگاه های مدینه و جده در حال نهایی شدن است.1398/12/20
18:16:39
5.0 / 5
3532
تگهای خبر: پرواز , سفر , كشور , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳