BonAir
بن ایر

سامانه بازدید مجازی بناهای تاریخی استان مركزی افتتاح شد

سامانه بازدید مجازی بناهای تاریخی استان مركزی افتتاح شد

به گزارش بن ایر مركزی مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی اظهار داشت: سامانه بازدید مجازی از بناهای تاریخی و مناطق گردشگری و فرهنگی این استان باتوجه به تداوم پویش خانه نشینی افتتاح شد.


برمبنای اعلام روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی استان مركزی، علیرضا ایزدی اضافه كرد: مردم در چارچوب یك سنت قدیمی در روزهای نوروز بازدید از مناطق تفریحی و گردشگری را در برنامه خود قرار می دهند، اما امسال باتوجه به شیوع كووید 19 و ماندن در خانه این امكان مسیر نیست و برای پركردن اوقات فراغت بهره گیری از فضای مجازی در بخش گردشگری استان مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار نمود: با راه اندازی این سامانه می توان از فرصت به وجود آمده برای بازدید مجازی از موزه ها، ابنیه تاریخی و مراكز تفریحی در چارچوب تور مجازی برخوردار شد.
مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی اظهار داشت: مردم با مراجعه به پیج اینستاگرامی اداره كل میراث فرهنگی به آدرس Markazi_cthh می توانند با مكان های گردشگری و تاریخی استان آشنا گردند.
ایزدی، مكان های ارائه شده دیدنی و گردشگری استان را شامل مسجد جامع ساوه، حمام و موزه چهار فصل اراك، بازار تاریخی اراك، قنات جهانی ابراهیم آباد، گنبد چارسوق، قلعه سالار محتشم خمین، موزه مفاخر اراك، موزه سنگ و جواهر، موزه آشتیان، تفرش، فراهان، ساروق، كمیجان عنوان نمود.
گفتنی است بیش از دو هزار جاذبه گردشگری در استان مركزی شناسایی شده كه ۸۷۳ اثر تابحال در لیست آثار ملی كشور به ثبت رسیده است.
منبع:

1399/01/12
21:25:29
5.0 / 5
3444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳