BonAir
بن ایر

كرونا چه بر سر موزه های جهان آورده است؟

كرونا چه بر سر موزه های جهان آورده است؟

به گزارش بن ایر نتایج بررسی ۶۵۰ موزه و موسسه سراسر جهان نشان می دهد، بعضی از موزه ها  هر هفته صدها هزار دلار خسارت می بینند.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت نیوز، با عنایت به این كه موزه ها و موسسات فرهنگی سراسر جهان به علت انتشار ویروس «كرونا» در تعطیلی به سر می برند، پیامد اقتصادی ناشی از این معضل همچنان قابل مشاهده می باشد. حالا تحقیق جدیدی كه توسط «شبكه سازمان های موزه های اروپایی» صورت گرفته است، گزارش اجمالی از حال و روز موزه ها در دوران تعطیلی و تاثیرات این روزها بر نحوه عملكردشان عرضه كرده است.
با این كه روند انجام این تحقیق هنوز تا ۱۷ آوریل ادامه دارد، اما نتایج اولیه آن با بررسی ۶۵۰ موزه از تمامی اروپا ( شامل موزه های كشورهای عضور اتحادیه اروپا)، موزه های ایالات متحده، فیلیپین، مالزی، پلی نزی فرانسه و ایران مشخص شده است.
بعضی از بزرگ ترین موزه ها كه بیشترین تعدا گردشگران را جذب می كنند، یك شبه با ۷۵ الی ۸۰ درصد خسارت رو به رو شده اند.
با عنایت به اطلاعات انتشار یافته توسط موسساتی كه آمار خسارت خویش را عرضه كرده اند، با ادامه یافتن روند تعطیلی، ۷۰ درصد از این موسسات هر هفته بیشتر از هزار یورو خسارت می بینند.
«موزه تاریخ هنر وین»، «موزه اشتدلیك آمستردام» و «موزه ملی آمستردام» هم اعلام نمودند هر هفته صدها هزار یورو خسارت متحمل می شوند.
موزه های خصوصی هم با خسارات شدیدی روبرو شده اند؛ خیلی از این موزه ها اعلام نمودند با ادامه یافتن این شرایط تمامی بودجه خویش را از دست خواهند داد.
به استثنای تعدادی موزه در سوئد، اتریش و آلبانی، حدودا تمامی موزه هایی كه در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفتند، تعطیل بوده اند. خیلی از این موزه های خصوصی از زمان بازگشایی شان اطمینان ندارند و بازگشایی احتمالی در اواسط آوریل یا اواخر سپتامبر را تخمین می زنند.
به نظر می آید خسارت وارد شده به نمایشگاه های بین المللی كه شامل لغو شدن آنها و نافرجام ماندن امانت دادن آثار در سطح بین المللی می شود، بزرگترین تأثیر انتشار ویروس «كرونا» بر این حوزه باشد.
اما بخشی كه این روزها با روند فزاینده رشد رو به رو بوده است، حضور آنلاین موزه ها بوده است. ۴۰ درصد از موزه هایی كه خدمات آنلاین عرضه می دهند با افزایش آمار استفاده از وب سایت رو به رو بوده اند كه این افزایش در بعضی از این موزه ها به ۵۰۰ درصد هم رسیده است.
یكی از اهداف این تحقیق دعوت از قانون گزاران برای كمك به بقای موزه ها در شرایط سخت كنونی است.
موزه های مختلفی خواهان كمك مالی دولت بوده اند كه همچون آنها به موزه هنر متروپولیتن نیویورك كه ماه گذشته خواهان كمك ۴ میلیارد دلاری به بخش فرهنگی شده بود، می توان اشاره نمود.
حالا موزه های ایتالیایی هم خواهان اختصاص یافتن «بودجه ملی فرهنگی» شده اند.1399/01/21
12:15:37
5.0 / 5
3171
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , كشور , گردشگران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵