BonAir
بن ایر

توسط میراث فرهنگی تهران انجام می شود؛

بررسی ورامین بعنوان شهر ملی شیشه ایران

بررسی ورامین بعنوان شهر ملی شیشه ایران

به گزارش بن ایر معاون صنایع دستی تهران اظهار داشت: با عنایت به كارگاه های فعال شیشه و حضور هنرمندان برجسته در رشته های آبگینه و شیشه در شهرستان ورامین، پرونده این شهرستان بعنوان شهر ملی شیشه در دست بررسی می باشد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، پروانه حیدری معاون اداره كل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، با اشاره به اینكه ملی شدن شهرها و روستاها در جهت برندسازی، معرفی و ارتقای جایگاه صنایع دستی شهرستان های استان تهران انجام می شود، اظهار داشت: ثبت ملی شهرها و روستاهای استان تهران باعث می شود یك عزم همگانی و مدل مشاركتی با هم افزایی هنرمندان صنایع دستی و مسؤلان شهری در تحقق جهش تولید در سال ۹۹ صورت گیرد.
وی اضافه كرد: تولیدات آبگینه بخش اعظمی از صادرات صنایع دستی در استان تهران را در سال ۹۸ به خود اختصاص داده كه می توان با انجام یك كار برنامه ریزی شده شرایط رشد صادرات در رشته آبگینه را فراهم نمود.
معاون صنایع دستی استان تهران اظهار داشت: بیشتر از ۲۰ كارگاه فعال صنایع دستی در رشته های شیشه فوتی، نقاشی روی شیشه و تراش شیشه در شهرستان ورامین در حال فعالیت هستند. بدین سان با عنایت به كارگاه های فعال شیشه و حضور هنرمندان برجسته در رشته های آبگینه و شیشه در شهرستان ورامین، پرونده این شهرستان بعنوان شهر ملی شیشه در دست بررسی می باشد.

1399/02/01
14:10:46
5.0 / 5
2773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴