BonAir
بن ایر

در كمیته گردشگری ستاد مدیریت كرونا مطرح شد؛

پیشنهاد عرضه خدمات منفرد و هوشمند به دنبال آغاز ترددهای بین استانی

پیشنهاد عرضه خدمات منفرد و هوشمند به دنبال آغاز ترددهای بین استانی

به گزارش بن ایر كمیته گردشگری ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا به دنبال آغازترددهای بین استانی، عرضه خدمات سفر منفرد و هوشمند بر اساس رعایت كامل پروتكل الزامات بهداشتی را الگوی مناسب شرایط موجود كشور دانست.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، سومین جلسه كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، روز شنبه ۳۰ فروردین به ریاست و حضور ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا و تمام نمایندگان دستگاه های عضو، در محل معاونت گردشگری برگزار گردید.
در این نشست، اعضا ضمن تشریح گزارشی از اقدامات انجام شده، به بررسی آخرین وضعیت كسب وكارهای در رابطه با مأموریت كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی پرداخته و پیشنهاداتی را برای طرح در جلسه ستاد ملی مدیریت كرونا آماده و عرضه كردند.
بر این اساس ولی تیموری معاون گردشگری این ستاد با اشاره به تصمیم ستاد ملی كرونا در خصوص آغاز تردد بین استان ها از آغاز اردیبهشت و لزوم توجه هوشمندانه به ابعاد اقتصادی این بیماری به موازات رعایت كامل الزامات بهداشتی، اظهار داشت: تمهید مقدمات و شرایط لازم برای سفرهای ضروری و كاری مردم از قبیل تهیه بلیت و مراكز اقامتی مجاز در شرایط جدید پیش آمده؛ بطور حتم به روند مدیریت بیماری كرونا در كشور كمك خواهد نمود. به هر حال فردی كه برای گذران امور شخصی یا شغلی ناگزیر به سفر است؛ باید خدمات استاندارد و تحت نظارتی را دریافت كند.
وی اضافه كرد: مغفول ماندن آثار و تبعات اقتصادی كرونا در شرایط خاص كشور، می تواند صدمات و لطمات به مراتب بیشتری از تبعات بهداشتی به دنبال داشته باشد.
دبیر كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی در ادامه، گزارشی از آخرین پیگیری های به عمل آمده در كمیته بررسی آثار اقتصادی بیماری كرونا برای پشتیبانی از كسب وكارهای مبحث مأموریت كمیته عرضه كرد و از نهایی شدن دستورالعمل پرداخت تسهیلات بانكی و ابلاغ قریب الوقوع آن به دستگاه ها، ابلاغ پروتكل های بهداشتی مربوط به عرضه خدمات گردشگری منفرد و هوشمندانه به فعالان گردشگری اطلاع داد. فراهم شدن بازدیدهای مجازی از بیشتر از ۶ هزار جاذبه مهم گردشگری، عدم توقف فعالیتهای اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و آموزشی گردشگری، درخواست وزارت گردشگری از مراجع ذیربط برای بازنگری و تجدید نظر در لیست مراكز كسب وكار پر خطر و خارج شدن مراكز اقامتی دارای مجوز از این وزارت از لیست مذكور و همینطور تشدید نظارت های تخصصی بر مراكز گردشگری همزمان با تصمیم ستاد ملی مدیریت كرونا برای آغاز تردد بین استان ها از دیگر اخباری بودند كه تیموری در این جلسه اعلام نمود.
در این جلسه همچنین، لیست ده گانه ای از پیشنهادات كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی تهیه و برای تأیید و ارسال به ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا در اختیار وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعنوان رئیس كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا قرار گرفت.
در نشست كمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا، مسئولین مرتبط بعنوان نمایندگانی از وزارت ورزش و جوانان، وزارت راه و شهرسازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و پلیس اماكن عمومی ناجا، مركز بررسی های استراتژیك ریاست جمهوری و معاونت های تخصصی تابعه وزارت گردشگری حضور پیدا كردند.

1399/02/03
13:38:30
5.0 / 5
2887
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳