BonAir
بن ایر

عضو هیات مدیره جامعه هتلداران ایران:

مخالفت با تعطیلی پنجشنبه ها مخالفت با توسعه گردشگری می باشد

مخالفت با تعطیلی پنجشنبه ها مخالفت با توسعه گردشگری می باشد

به گزارش بن ایر یزد رئیس جامعه هتلداران استان یزد و خزانه دار جامعه هتلداران ایران با اشاره به تأثیر قطعی تعطیلات دو روزه آخر هفته بر توسعه گردشگری داخلی و رونق اقتصادی كشور، مخالفت با این طرح با مطرح كردن دلایلی غیركارشناسانه را مخالفت غیرمستقیم با توسعه گردشگری و توسعه كشور دانست.


«سیدامیر ناصر طباطبایی» در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به محقق نشدن تعطیلات پنج شنبه ها بعنوان مساله ای ثابت شده در دنیا، اظهار نمود: مدلهای شناخته شده گردشگری در دنیا بعنوان آغازکنندگان سفر و تفریح و برنامه ریزی و صاحبان سبک در خارج از کشور، سال هاست که تعطیلات دو روزه آخر هفته را به منظور توسعه گردشگری داخلی خود در اختیار دارند.
وی با بیان این که مخالفت بدون فکر از عادات مسؤلان مربوطه در تایید طرح های هر چند تایید شده در دنیاست، اظهار داشت: پس از بحران های گوناگونی مانند تحریم ها و کرونا، توسعه گردشگری داخلی به علت نبود چاره و فرمول توسعه دیگری در کشور به شدت احساس می شود چون که نفت، بانک ها و مراودات با کشورهای مختلف به شدت تحت تأثیر تحریم ها قرار گرفته اند.
طباطبایی با بیان این که ورودی توریستهای خارجی تقریباً به صفر رسیده است، خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری در شرایط کنونی جز تمسک به توسعه گردشگری داخلی، راهکار دیگری ندارد و یکی از راهکارهای توسعه گردشگری داخلی تعطیل شدن پنج شنبه هاست چون که حداقل مسافرت ها، نیازمند دو شب و سه روز برای سفر هستند.
وی اضافه کرد: در وهله اول بستر توسعه گردشگری، تعطیل شدن پنج شنبه هاست و در مراحل بعدی می توان به دنبال توسعه گردشگری با عرضه تسهیلات سفر به کارمندان از جانب دولت و سایر موارد مشابه به این بخش رونق بیشتری بخشید اما بستر هر نوع اقدامی وجود تعطیلات است.
این مسئول به تعطیلات دو روزه ۲۲ بهمن پارسال اشاره نمود و اظهار داشت: این تعطیلات مورد استقبال قابل ملاحظه ای واقع شد بنابراین با تجارب گذشته مانند مورد مذکور، این تعطیلات تاثیرات قطعی مفیدی خواهند داشت.
طباطبایی دلایلی مانند تأثیر تعطیلات دو روزه آخر هفته در توقف مراودات کشور با دنیا به خصوص در حوزه اقتصادی را بهانه هایی برای رد این طرح دانست و اظهار داشت: این مسائل در حالی مطرح می شوند که در حقیقت قریب به تمام وزارت خانه ها در تهران روزهای پنج شنبه تعطیل هستند، ضمن این که مبحث مذکور شامل حال بخش دولتی است و بخش خصوصی می تواند فعالیت خویش را داشته باشد، از طرفی اغلب مراودات اقتصادی و تجاری در تهران انجام می شود و به نظر می آید مخالفت با این طرح با مطرح کردن دلایلی غیرکارشناسانه، ظاهراً مخالفت با تعطیلی پنج شنبه هاست اما مخالفت غیرمستقیم با توسعه گردشگری و توسعه کشور است.
وی معتقد است؛ افرادی که با توسعه گردشگری مخالف هستند، بهانه هایی را برای رد این طرح مطرح می کنند.
طباطبایی با تاکید بر این که میزان ورودی هتل ها متاثر این تعطیلی افزایش خواهد داشت، اظهار داشت: این مساله تأثیر مستقیمی در ایجاد اشتغال دارد چون که در صورتیکه ضریب اشغال به ۷۰ تا ۸۰ درصد برسد، هتل ها ناگزیر به افزایش نیرو خواهند بود بنابراین این مساله تأثیر مستقیمی بر توسعه اقتصادهای خرد منطقه ای داشته و شلوغی آخر هفته ها بر بازار و صنایع دستی و اقشار مختلف موثر و محرک اقتصاد کشور و استان خواهد بود.
وی به تأثیر این مهم بر توسعه مراوردات استان های مثلث طلایی گردشگری هم اشاره نمود و اظهار داشت: با تعطیلی پنج شنبه ها مراکز گردشگری مثلث طلایی در جریان تحریک سفرها مورد استقبال قرار گرفته و سفر می تواند با برنامه ریزی در هر سه استان یزد، اصفهان و فارس موثر واقع شود.
رییس جامعه هتلداران استان یزد با بیان این که تبدیل یک مکان گردشگری به مقصد گردشگری نیازمند فرآیند طولانی است، اظهار داشت: یزد به دلیل عملکرد گردشگری یزد به خصوص در بخش نرم افزاری و سخت افزاری می توان این تجربیات را به استان های دیگر به خصوص استان های همجوار انتقال داد و این مساله در هر استانی با استان همجوار خود می تواند نگاه رقابتی را به نگاه تبادلی و مراوده ای تبدیل کند.
این مسئول در انتها با اشاره به این که تصمیم به سفر بر عهده توریست است، تصریح کرد: توسعه گردشگری داخلی می تواند نگاه رقابتی را به نگاهی توسعه ای و موثر در افزایش مراودات و تبادل تجارب تبدیل کند.1399/03/07
19:49:34
5.0 / 5
2440
تگهای خبر: توریست , سفر , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳