BonAir
بن ایر

هنر بر كرونا پیروز خواهد شد!

برگزاری نمایشگاه مجازی خوشنویسی میراث ماندگار

برگزاری نمایشگاه مجازی خوشنویسی میراث ماندگار

نخستین نمایشگاه مجازی خوشنویسی میراث ماندگار با هدف گردآوری آثار سفیران شایسته فرهنگ و هنر ایران، چهارشنبه (25 تیرماه) به صورت آنلاین افتتاح می شود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، نخستین نمایشگاه مجازی خوشنویسی میراث ماندگار با هدف گردآوری آثار سفیران شایسته فرهنگ و هنر ایران، ساعت ۲۲ روز چهارشنبه (۲۵ تیرماه) در اینستاگرام کمیسیون ملی یونسکو به آدرس unesco.iran به صورت آنلاین افتتاح می شود.
در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون یدالله کابلی خوانساری، امیراحمد فلسفی، الهه خاتمی، فرشته حسینی و محمد حیدری به معرض نمایش گذاشته شده است.
متن پیام حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران دراین زمینه به این شرح است:
«روزگار بس دشواری است. دیدار و باهم بودن و یکدیگر را ندیدن، شده است پروتکل زندگی در این روزها. هنر اما از جنس با هم بودن است و دیدن؛ و ما در فصل غم انگیز از هم گریختن و فاصله ها، همچنان دست به دامان هنریم و هنرمندان. نوازندگان و خنیاگران در همایش باشکوه ما آمدند و به افتخار سربازان سلامت سازها کوک کردند و نغمه ها سردادند. گرافیست های خلاق با طراحی های زیبای خود و بزرگان فرهنگ و ادب در برنامه های زنده کمیسیون و سخنان نغز و پرمغزشان برایمان زیبایی و شور آفریدند؛ و اینک با گشایش نگارخانه مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران، شمارا به تماشا می خوانیم؛ و این تماشا را آغاز می نماییم با چهره های درخشانی از هنرمندان محبوب خوشنویس. سربازان فرهنگ و هنر ایران. سفیران شایسته فرهنگ ما.
آنها که رونمایی کردند با زیبایی و شکوه از گنجینه های شعر و ادب و دانایی این سرزمین. نمایش آثار اعضای شورای خوشنویسی آغاز یک راه است؛ و صدالبته همه خوشنویسان از استادان بزرگ تا جوانان خوش ذوق و پرشور همه عضو افتخاری این سازمان هفتادساله و کهن هستند. اینجا خانه همه هنرورزان و اهالی فکر و خرد و دانش است. از این پس جلوه هایی از هنر هنرمندان ایرانی و خارجی را به همین شیوه برای دوستداران ایرانی و خارجی به نمایش خواهیم گذاشت. هنر بر کرونا پیروز خواهد شد. فاصله ها را در هم خواهد شکست. هنر از جنس باهم بودن و دیدن است؛ و همه را باشکوه و زیبایی گرد هم خواهد آورد. با سپاس از همکاران پرتلاشم و آرزوی شفای هرچه سریعتر چندین یار گرفتار آمده در دام ویروس کرونا، همه علاقه مندان را به تماشای آثار ۹ استاد برجسته خوشنویسی ایران فرامی خوانم. این تماشا را مرهون اندیشه بلند و تلاش خستگی ناپذیر استاد چیره دست و بااخلاق هنر، استاد محمد حیدری هستیم.»
بازدید از این نمایشگاه مجازی بوسیله آدرس www.gallery.irunesco.org امکان پذیر است.

1399/04/23
20:42:17
5.0 / 5
2581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱