BonAir
بن ایر

معاون گردشگری خبر داد؛

ارسال ۸ هزار پرونده درخواست تسهیلات از جانب خانواده گردشگری

ارسال ۸ هزار پرونده درخواست تسهیلات از جانب خانواده گردشگری

ولی تیموری اظهار داشت: طبق آخرین گزارش دریافتی از بانكهای عامل تا امروز بیشتر از ۸۳۰۰ فقره پرونده درخواست تسهیلات از جانب وزارت گردشگری تایید و در اختیار شعب بانكهای عامل قرار گرفته است.


به گزارش بن ایر به نقل از مهر، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش دریافتی از نتایج بررسی پرونده متقاضیان وزارت گردشگری جهت استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بحران کرونا تا کنون بیشتر از ۸ هزار و سیصد پرونده با ارزش مالی حدود ۴ هزار و نهصد و بیست میلیارد ریال تکمیل و به بانکهای عامل ارسال و از این تعداد بالغ بر ۳۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: تعداد پرونده های ذکر شده بیشتر از ۳۶ هزار نفر شاغل در صنعت توریسم کشور را پوشش می دهد که تا تاریخ ۱۱ مرداد ماه جاری در سامانه وزارت کار ثبت شده است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اینکه تعدادی از خسارت دیدگان این حوزه متقاضی دریافت وام اما فاقد بیمه بوده اند؛ اضافه کرد: بخش هایی همچون اقامتگاه های بوم گردی، راهنمایان تور، هنرمندان صنایع دستی و حتی بعضی از فعالین سایر تأسیسات گردشگری فاقد بیمه بوده اند که از این تعداد بالغ بر ۶۰ هزار پرونده الان در راه پرداخت قرار گرفته است که باید به سرعت ثبت نام خویش را در سامانه «کارا» تکمیل و نهایی کنند.

او در آخر از متقاضیانی که پرونده های آنان به مرحله نهایی دریافت وام رسیده است؛ درخواست نمود که با رفتن به بانکهای عامل تسهیلات قطعی شده را دریافت کنند.

1399/05/13
11:59:52
5.0 / 5
1885
تگهای خبر: توریسم , فرهنگ , كشور , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳