BonAir
بن ایر

معاون میراث فرهنگی خوزستان:

۳ شی سفالی تاریخی از یك منزل در ایذه كشف شد

۳ شی سفالی تاریخی از یك منزل در ایذه كشف شد

معاون میراث فرهنگی خوزستان اظهار داشت: سه شی سفالی تاریخی از یك منزل مسكونی در شهر دهدز از توابع شهرستان ایذه كشف و ضبط شد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، احمدرضا حسینی بروجنی در مورد این خبر اظهار نمود: طی تماس تلفنی منابع و مخبران محلی به یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، در خصوص نگهداری اشیای تاریخی در یک منزل مسکونی در شهر دهدز، بلافاصله مبحث در دستور کار پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان ایذه قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با عنایت به تعاملات سازنده با عوامل انتظامی، ضمن دریافت دستور مقام قضائی و با هماهنگی پاسگاه انتظامی دهدز، نیروهای پایگاه حفاظت به محل مورد نظر اعزام شدند و بعد از بازرسی منزل مسکونی، سه عدد شیء سفالی (دو عدد سالم یک عدد شکستگی لبه) کشف و ضبط شد.
معاون میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به اینکه طبق بررسی کارشناس اشیا فرهنگی تاریخی اداره کل میراث فرهنگی استان، موارد مکشوف مربوط به دوره «اشکانیان» هستند، بیان نمود: این اشیا شامل یک قمقمه آب و دو ظرف کوچک هستند که در گذشته برای نگهداری ادویه جات و مایعات خاص از آنها استفاده می شد.
وی خاطرنشان کرد: در هنگام بازرسی، متهم در منزل حضور نداشت و همه کشفیات مذکور بعد از طی مراحل قانونی و تنظیم صورت جلسه تحویل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایذه شد.
حسینی بروجنی در انتها اظهار داشت: در این راستا ضمن تشکیل پرونده و نظر به مشخص بودن هویت متهم، کوشش برای دستگیری وی از طریق مراجع قضائی و انتظامی در حال پیگیری است.

1399/06/03
13:36:14
5.0 / 5
1719
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳