BonAir
بن ایر

نامزدی ایران برای ریاست كمیته اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی

نامزدی ایران برای ریاست كمیته اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی

ایران برای ریاست كمیته اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری نامزد شد. ۱۸ شركت ایرانی در این كمیته عضویت دارند.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در این جلسه که روز سه شنبه ۲۵ شهریور ماه در شهر «تفلیس» پایتخت «گرجستان» و در حاشیه یکصد و دوازدهمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری برگزار شد، آخرین راهکارهای پیشنهادی برای ایجاد ارتباطات موثر میان اعضاء و درخواست های جدید عضویت شرکت ها بررسی گردید.
محمد قاسمی، مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری که به نمایندگی از ایران به صورت مجازی در این جلسه این کمیته حضور داشت، گزارشی درباره سوابق کارهای صورت گرفته از جانب اعضاء وابسته ایران همچون میزبانی مجموعه علیصدر همدان از نشست سالانه اعضای وابسته در سال ۲۰۱۸ میلادی عرضه کرد و برای تصدی پست ریاست این کمیته از جانب ایران، اعلام آمادگی کرد.
هم اکنون ۱۸ شرکت و مجموعه گردشگری از ایران در مجموعه اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی عضویت دارند و طبق اعلام UNWTO تعداد اعضاء وابسته از مرز ۵۰۰ شرکت فراتر رفته است.
سازمان جهانی گردشگری بعنوان آژانس وابسته به سازمان ملل متحد و همسو با اهداف تعیین شده از جانب این سازمان مسؤولیت ترویج و تبلیغ گردشگری پایدار و مسؤولانه را در سرتاسر جهان به عهده دارد.
مجموعه اعضای وابسته سازمان ملل از شرکت هایی تشکیل شده است که در زمینه هایی همچون آموزش گردشگری، شیوه های نوین ساخت و بهره برداری از اماکن اقامتی، پذیرایی و تفریحی، سازندگان وسایل مورد نیاز در زیرساخت های در رابطه با گردشگری و حوزه دیگر با ایجاد شبکه های ارتباطی موثر میان خود از تجربیات یکدیگر به شکلی موثر استفاده می نمایند.
در کمیته اعضای وابسته از هر شش منطقه سازمان جهانی گردشگری یک عضو حضور دارد و جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از منطقه جنوب آسیا در این جلسه شرکت کرده است. نشست کمیته اعضاء وابسته سازمان جهانی گردشگری در این دوره با حضور نمایندگانی از کشورهای آذربایجان، ساحل عاج، چین، جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی و رئیس هیأت مدیره اعضای وابسته، رئیس دپارتمان اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری و مشاور حقوقی این سازمان هم زمان با برگزاری نشست شورای اجرایی برگزار گردید. معاون گردشگری هم به نمایندگی از ایران در شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی که در شهر تفلیس درحال برگزاری است، حضور خواهد داشت.
منبع:

1399/06/28
14:46:45
5.0 / 5
1486
تگهای خبر: آموزش , شركت , فرهنگ , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵