BonAir
بن ایر

مونسان خبر داد؛

اعطای سفركارت 20 میلیون تومانی برای رونق گردشگری

اعطای سفركارت 20 میلیون تومانی برای رونق گردشگری

بن ایر: وزارت میراث فرهنگی برای رونق سفر، ایجاد محرك حوزه گردشگری، و كمك به فروش صنایع دستی با یكی از بانك ها تفاهمنامه ای در حوزه سفر كارت امضا كرد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، تفاهمنامه علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و محمد بیگدلی مدیرعامل یکی از بانک ها در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی به امضا رسید و طرفین در مورد ایجاد راهکارهایی برای رونق بازار سفر با یکدیگر توافق کردند.
بر اساس این تفاهمنامه، «سفر کارت» به مبلغ ۲۰ میلیون تومان، با نرخ ۴ درصد، تنفس یک ماهه و پرداخت ۱۸ ماهه به هر فرد متقاضی سفر اعطا می شود و افراد می توانند برای خرید تور از دفاتر خدمات مسافرتی مجاز، اقامت در مراکز اقامتی رسمی و تحت نظارت میراث فرهنگی و مراکز رسمی فروش صنایع دستی، از این سفر کارت که مهلت اعتبار آن ۵ ماهه است، استفاده کنند.
مونسان در مراسم امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: امیدوارم «سفر کارت» با سفر کارت های قبلی متفاوت باشد و بعنوان یک طرح موفق پیش برود. فرایند ای که تا کنون طی شده نشان دهنده این است که این طرح موفق خواهد بود. یکی از مهم ترین خاصیت های این سفر کارت این است که نرخ آن ۴ درصد است که نرخ پایینی است؛ ضمن اینکه در این طرح گروه های هدف به خوبی دیده شده اند و اقشار مختلف مردم می توانند از این سفر کارت استفاده کنند.
وی در ادامه اظهار داشت: تا آخر دیماه سال گذشته، ۸، ۸ میلیون توریست خارجی وارد کشور شدند که نسبت به سال های گذشته رشد بسیار خوبی را به دنبال داشت. این در شرایطی است که بازار گردشگری داخلی نیز در کشور بسیار وسیع است و ظرفیت های فراوانی در این خصوص وجود دارد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش دیگری از صحبت های خود به حجم سرمایه گذاری ها در حوزه گردشگری اشاره نمود و اضافه کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم ۴۹۸ هتل راه اندازی شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه گردشگری تا آخر دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید. پروژه هایی که در حوزه گردشگری در حال انجام می باشد، نشان داده است که این صنعت آینده بسیار خوبی خواهد داشت و من شک ندارم که صنعت توریسم در اقتصاد کشور در آینده جایگاه بسیار متعالی را به دست خواهد آورد.
رونق گردشگری، رونق سایر مشاغل را به دنبال دارد
مدیرعامل بانک مذکور نیز در این جلسه، با اشاره به اهمیت صنعت توریسم و نقش آن در رونق اقتصادی جامعه اظهار داشت: با انتشار کرونا شاهد بودیم که خیلی از مشاغل لطمه هایی دیدند که در این میان صنعت توریسم نیز متحمل لطمه هایی شد و در چنین شرایطی این بانک ورود پیدا کرده است و با امضای این تفاهم نامه به دنبال پشتیبانی از صنعت توریسم هستیم. هدف ما از امضای این تفاهم نامه، کمک به توسعه گردشگری، رونق سفر و نیز رونق فروش صنایع دستی است، چون که اعتقاد ما بر این است که رونق گردشگری موجب رونق در سایر حوزه ها نیز می شود.
وی اضافه کرد: بر مبنای مطالعات انجام شده، ۱۸ شغل مستقیم و غیرمستقیم در رابطه با حوزه گردشگری هستند و رونق حوزه سفر و گردشگری می تواند موجب رونق در این ۱۸ شغل نیز شود. سفر کارت با هدف پشتیبانی از صنعت توریسم و صنایع دستی طراحی و بوجود آمده است. نرخ تسهیلات در رابطه با این سفر کارت ۴ درصد است که در حقیقت نرخ تسهیلات قرض الحسنه به شمار می رود؛ با این وجود بانک با هدف پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده در کرونا خصوصاً گردشگری این طرح را عملیاتی می کند.
مدیرعامل بانک موردنظر در ادامه اظهار داشت: تا کنون ۱۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به مشاغل لطمه دیده از کرونا از جانب بانک پرداخت شده که شامل مشاغل در رابطه با حوزه گردشگری نیز می شود. این بانک آمادگی دارد که هر جا لازم باشد به منظور رونق گردشگری همکاریهای لازم را با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داشته باشد و امیدوارم این تفاهم نامه منشأ خیر و برکت برای همه فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی باشد.
حسین اربابی مدیرعامل کانون جهان گردی و اتومبیل رانی نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: پیش از این نیز تجربه اجرای سفر کارت را داشته ایم، اما سفر کارت های قبلی نرخ بهره بالایی داشت، بگونه ای که گاهی تا ۱۸ درصد نیز بهره داشت. در حالیکه نرخ بهره «سفر کارت» ۴ درصد است.
وی در انتها اظهار داشت: اجرای این طرح، یک محرک جدید در بازار سفر ایجاد خواهد نمود و می تواند موجب رونق سفر و گردشگری در کشور شود.


منبع:

1399/07/10
13:26:56
5.0 / 5
1453
تگهای خبر: توریست , توریسم , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳