BonAir
بن ایر

چند واكنش به تبلیغ تور تركیه ویژه واكسن كرونا

چند واكنش به تبلیغ تور تركیه ویژه واكسن كرونا

به گزارش بن ایر به دنبال تبلیغ «تور ترکیه ویژه تزریق واکسن کرونا»، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اظهار داشت که نشانه های فرصت طلبی و سوءاستفاده در تبلیغ این تور دیده می شود و باید با آن برخورد شود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، همزمان با بیان برنامه زمان بندی تزریق واکسن کرونا در بعضی کشورها، عده ای دست به کار شده و تبلیغاتی را با عنوان تور استانبول ویژه تزریق واکسن کرونا شروع کرده اند. ظاهرا این تور که قیمت آن از ۱۲ میلیون تومان آغاز می شود، با شعار «سفر و سلامتی» برای اواخر دیماه برنامه ریزی شده و بنا بر اعلام، یک روز گشت شهری مجانی هم دارد.
تبلیغ چنین توری درحالی انجام شده که وزارت بهداشت ترکیه همچنان درحال رایزنی با روسیه، چین و فایزر آمریکا برای تأمین واکسن مورد نیاز شهروندانش است. مقامات بهداشتی ترکیه قبلا اعلام نموده اند که تزریق این واکسن، در اولین مرحله از کادر درمانی این کشور شروع می شود و در مرحله بعد، گروه سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال در اولویت تزریق واکسن کووید ۱۹ قرار دارند. تزریق این واکسن بنا بر اعلام وزارت بهداشت این کشور، از اوایل سال ۲۰۲۱ به تدریج شروع می شود.
اما واکنش ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ که تبلیغ تور ویژه تزریق واکسن کرونا را دیده و بررسی های اولیه را انجام داده است، یک پیام کوتاه برای ایسنا بود: «فکر نمی کنم این تبلیغ کار یک آژانس مسافرتی باشد.»
حرمت الله رفیعی ـ رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ـ هم که درباره تبلیغ این تور تحقیقات اولیه را انجام داده است، با تکرار حرف معاون گردشگری به ایسنا اظهار داشت: این تبلیغ و تور به احتمال زیاد نمی تواند کار یک آژانس باشد. ما آژانسی نداریم که در سه نقطه کشور شعبه داشته باشد. مهم تر از آن، نکته ای است که تور به انگیزه آن تبلیغ شده است؛ ترکیه هنوز برای تمام شهروندانش واکسن کووید ۱۹ را تأمین نکرده، چطور می تواند برای مسافر خارجی واکسن داشته باشد!؟
او مسؤولیت برخورد با عوامل این تبلیغ و تور را با نیروی انتظامی دانست و اضافه کرد: نشانه های فرصت طلبی و سوءاستفاده در این تبلیغ مشهود است، اما مجوز این تور را که ما یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نداده ایم، در نتیجه نیروی انتظامی باید وارد عمل شود.
همچنین امیرپویان رفیعی شاد ـ رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی و گردشگری استان تهران ـ درباره اجرای چنین توری اظهارنظر کرد: سفرهایی که به درمان ارتباط دارد بطور قطع باید توسط دفاتر خدمات مسافرتی صورت گیرد که مجوزهای گردشگری و توریسم سلامت را دارند. اما از همکارانم استدعا دارم با عنایت به این که صحت و سقم واکسن کووید ۱۹ و شرایط در کشورهای دیگر هنوز تایید نشده است از اقداماتی که به صنف (دفاتر خدمات مسافرتی) انگ سوءاستفاده می زند، اجتناب کنند و تا زمانی که مبحث توسط وزارت بهداشت روشن نشده است از اقدامات حاشیه ای پرهیز کنند و هوشمندانه رفتار شود.
او تصریح کرد: با عنایت به این که ویروس کرونا یک اپیدمی در دنیا است، موضع وزارت بهداشت بعنوان عالی ترین مقام رسیدگی کننده به مبحث بهداشت و درمان کشور باید مشخص شود و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم بعنوان مرجع عالی گردشگری در کشور، نسبت به این مورد واکنش نشان دهد. امیدوارم همکارانم (آژانس های گردشگری) درباره این مهم با عنایت به ضوابط اقدام نمایند.
رفیعی شاد درباره این که با عنایت به نشانه مشهود سوءاستفاده در تبلیغ این تور، برخورد با عوامل آن وظیفه چه دستگاهی است، به ایسنا اظهار داشت: عرض بر این نیست که دفتری سوءاستفاده کرده، تاکید ما این است شرایطی ایجاد نشود که به آژانس های گردشگری انگ زده شود. برای اجرای چنین تورهایی باید از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نخست استعلام گرفته شود، اگر چنین اقدامی مغایر با سلامت کشور باشد، طبیعی است که برخورد لازم باید صورت گیرد.1399/09/19
14:25:35
5.0 / 5
972
تگهای خبر: آموزش , توریسم , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳