BonAir
بن ایر

فیش حج را چگونه بفروشیم؟

فیش حج را چگونه بفروشیم؟

بن ایر: سازمان حج و زیارت، شیوه واگذاری قانونی اسناد یا فیش های حج و عمره را اعلام نمود.


به گزارش بن ایر به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، کامران اکبری ـ مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت ـ با اشاره به راه اندازی سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع، هشدار داد: متقاضیان مراقب افراد سودجو باشند.
او درباره سامانه نقل و انتقال قبوض ودیعه گذاری حج، توضیح داد: بر طبق مندرجات درج شده در قبوض ودیعه گذاری و اختیارات و ضوابطی که سازمان حج و زیارت فراهم آورده، شخص ودیعه گذار می تواند با رعایت شرایط تعیین شده، قبض خودرا برای یک بار واگذار کند.

وی ادامه داد: در امتداد ارائه خدمت به متقاضیان و سهولت کار آنها شامل واگذار کننده قبوض یا دریافت کننده، سامانه ای از طرف سازمان حج و زیارت به آدرس tasharof.haj.ir طراحی و اجرا شده است که در این بستر خدمات مناسبی به متقاضیان ارائه می کند.

مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت اظهار داشت: متقاضیان با ورود به این سامانه می توانند درخواست خودرا در هر استان یا شهرستانی که ودیعه گذاری کرده اند و سکونت دارند ثبت کنند و سپس با انتخاب کارگزارانی که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت هستند، اقدام به نقل و انتقال اولویت قبوض ودیعه گذاری کنند.

او متذکر شد: واگذارکنندگان و همین طور دریافت کنندگان قبوض ودیعه گذاری حج «فروشندگان و خریداران اسناد» باید اقدامات خودرا بوسیله سامانه مذکور و تحت نظر دفاتر کارگزاری تعیین شده انجام دهند و به سایت ها و افراد سودجویی که در این راستا به تبلیغ می پردازند، مراجعه نکنند.اکبری با اعلان اینکه این سامانه نقش موثری در کوتاه کردن دست واسطه ها و سودجویان و هزینه های اضافی ناشی از آن دارد، اضافه کرد: ودیعه گذاران می توانند از این بستر با ارتباط مستقیمی که با انتقال گیرندگان قبض ایجاد می شود، اولویت تشرف خودرا به افراد واجد شرایط واگذار کرده و از ثواب حجی که فرد به این واسطه مشرف می شود، بهره مند شود و نایب الزیاره آنها باشد.

وی اشاره کرد: هیچ یک از مراکز، افراد و سامانه هایی که در حوزه «بحث خرید و فروش قبوض ودیعه گذاری حج و عمره» تبلیغات وسیعی را در کشور راه اندازی و هدایت کرده اند مورد تایید سازمان حج و زیارت نیستند. اینطور اقدامات در روند جاری امور بی نظمی ایجاد کرده، روال مقررِ اینطور واگذاری ها را گرفتار وقفه کرده، واسطه گری اتفاق افتاده و هزینه هایی به طرفین تحمیل شده است، بدین سبب به متقاضیان تاکید می شود که امور واگذاری و تهیه قبض خودرا مستقیماً بوسیله سامانه مذکور دنبال کرده و مطلقاً این کار را بوسیله افراد و مراکز واسطه گر دنبال نکنند.
مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت درباره واگذاری کارت های اولویت های عمره نیز اظهار داشت: درباب کارت های اولویت های عمره نیز کسانی که تمایل به تهیه و یا واگذاری آنرا دارند، باید فقط بوسیله دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان یا شهرستان محل سکونت خود اقدام و پیگیری کنند.
منبع:

1399/10/27
12:58:07
0.0 / 5
1075
تگهای خبر: خدمات , خرید , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵