BonAir
لینک دوستان بن ایر
بن ایر

كاسه صبر مسافران هوایی یزد لبریز شد

كاسه صبر مسافران هوایی یزد لبریز شد

به گزارش بن ایر یزد در حالی شاهد افزایش چشم گیر نرخ بلیط هواپیما در کشور و به تبع آن یزد هستیم که تاخیر پروازها کاسه ی صبر مردم و مسافران را لبریز کرده و از وضع موجود گلایه مند هستند.


پس از گرانی نرخ بلیط هواپیما و تأثیر مستقیم آن بر پروازها نه تنها بر کیفیت خدمات حمل و نقل هوایی افزوده نشد بلکه زمان بعنوان مهم ترین بخش از زندگی افراد توسط این سیستم هدر می رود آنچه امروز به مساله گرانی بلیط هواپیما افزوده شده، تاخیرهای عجیب و غریب پروازهاست که گاها از یک ساعت هم فراتر رفته است.
توجیهاتی مانند نقص فنی و نبود هواپیما از جانب این سیستم بارها به گلایه مسافران خاتمه داده است، هر چند بعضاً خسارت های مالی مانند از دست رفتن ساعت جلسات و قرارهای مهم کاری از جانب بعضی از مسافران هم مطرح می‎شود.
«ابوالقاسم میرزایی» سرپرست تیم والیبال یزد در گفتگو با خبرنگار ایسنا ضمن گلایه از تاخیرهای چند ساعته پروازهای یزد به تهران، می گوید: متاسفانه نه تنها شاهد تاخیرهای چند ساعته پروازها هستیم بلکه از قبل هم هیچ اطلاعی داده نشده و ما باید در فضای شلوغ فرودگاه با وجود انتشار کرونا منتظر بمانیم.
وی با بیان اینکه تاخیر پروازها توهین به مسافران است، عنوان می کند: این توهین نه تنها سبب تهدید سلامت من و ورزشکارانم شده بلکه چندین بار ما را از تمرین هایمان باز داشته است.
این فعال ورزشی با بیان اینکه هزینه هایی سرسام آور قیمت بلیط هواپیما در مقابل این قبیل رفتارها غیرقابل چشم پوشی است، خواهان رسیدگی جدی مسؤلان به این مساله شد.
البته مشکل تاخیر پروازها تنها گلایه ی ورزشکاران و تیم های ورزشی نیست بلکه بخش های دیگر مانند فعالان اقتصادی و صنعتی که ترددهای مکرری خصوصاً به مقصد پایتخت دارند، از این مورد ناخرسند هستند ولی هیچ واکنشی از جانب مسؤلان مربوطه دیده نمی گردد.
«محمدمهدی رجایی فرد» نائب رئیس دفاتر خدمات مسافرتی یزد هم در گفتگو با خبرنگار ایسنا، در ارتباط با تاخیر پرواز هواپیماها، بیان می کند: این مساله در یک ماه گذشته سبب ناراحتی بیش از اندازه مسافران شده و این در حالیست که بلیط هواپیما با قیمت های گزافی عرضه می شود ولی متاسفانه برخی شرکتهای هوایی فقط به فکر فروش هستند و حتی زحمت اعلام تاخیر به مسافران را حتی در چارچوب پیامک نمی بینند و اکثراً مسافران در فرودگاه متوجه تاخیر یا حتی ابطال پروازشان می شوند.
ایشان در ادامه با بیان اینکه از آغاز تیرماه سال ۹۸ با افزایش غیر مجاز نرخ بلیط هواپیما مواجه هستیم، می گوید: وزیر راه و دولت هم این امر را غیرکارشناسی خواندند اما با این حال، همچنان شاهد عرضه بلیط با قیمت های بالا هستیم و راهکاری برای آن هم از جانب دولتمردان اندیشیده نشده است.
این فعال گردشگری با تکیه بر این که رشد نرخ بلیط هواپیما به بهانه افزایش نرخ دلار و دستور ستاد ملی کرونا در خصوص ظرفیت ۶۰ درصدی حضور مسافران در هواپیماها تداوم یافت، تصریح می کند: به تبع افزایش نرخ بلیط هواپیماها، نرخ قطارها هم در حال افزایش می باشد بگونه ای که طی دفعات مختلف ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش نرخ بلیط قطار را داشتیم.
رجایی فرد ضمن اشاره به این که بعد از اعتراضاتی در خصوص گرانی بلیط، نرخ سقفی برای بلیط ها پیشنهاد شد، می گوید: نرخ سقف حتی بعد از بهتر شدن وضعیت کرونا همچنان ثابت ماند و هیچگونه نرخ کفی لحاظ نشد و صرفا عرضه بلیط ها برپایه نرخ سقف دنبال می شود در حالیکه دولت باید این کمبود مسافر را با سوبسید به شرکتهای هوایی جبران می کرد تا اینکه مردم مجبور نباشند جبران هزینه صندلی های خالی را خودشان پرداخت کند.
نائب رئیس دفاتر خدمات مسافرتی یزد از کاهش ظرفیت مسافران حمل و نقل هوایی کشور خبر می دهد و می گوید: دفاتر خدمات مسافرتی علاوه بر مشکلات نامبرده، با کاهش فروش و تعدیل نیروی انسانی و مشکلات مختلف دیگری هم در شرایط کنونی مواجهند که دولت باید در مورد بیمه تأمین اجتماعی و امهال وام ها به دفاتر مسافرتی کمک نماید.
البته در نشست های گوناگونی که فعالان گردشگری با رئیس و دبیر فراکسیون گردشگری داشتند، این مساله مورد تاکید قرار گرفت و نمایندگان استان در مجلس قول پیگیری آنرا دادند.
منبع:

1399/11/25
14:53:08
0.0 / 5
945
تگهای خبر: بلیط , پرواز , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵