BonAir
بن ایر

معاون گردشگری وزارت میراث:

همراهی مدیریت شهری توسعه گردشگری را به دنبال دارد

همراهی مدیریت شهری توسعه گردشگری را به دنبال دارد

به گزارش بن ایر فارس معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: هرکجا متولیان مدیریت شهری و محلی در کنار گردشگری قرار گرفتند شاهد نتایج موفقی بودیم و هرجا اصطکاک بوجود آمد، شهر و مردم متضرر اصلی خسارت های این حوزه بودند.


ولی تیموری در حاشیه بازدید از غرفه شیراز در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران به ایسنا اظهار داشت: شیراز جایگاهی ویژه در حوزه های مختلف خصوصا گردشگری و صنایع دستی دارد و حضور شهرداری شیراز برای ارائه ظرفیت های گردشگری این شهر، به ارتقاء کیفی نمایشگاه امسال کمک کرده است.
تیموری همین طور با اشاره به شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از آن اظهار داشت: باید بپذیریم که شرایط فوق العاده ای به سبب حاکمیت بیماری کرونا به وجود آمده و نه فقط صنعت گردشگری ایران بلکه همه دنیا را تحت تاثیر قرار داده و اهتمام ما این است که با تدابیر منطقی از این دوره سخت عبور نماییم.
وی با اعلان اینکه در سطح ملی طی یکسال گذشته تمام تلاش ما جلوگیری از تعطیلی واحدهای گردشگری بوده است، افزود: بااینکه امروز به سبب بیماری کرونا پروتکل های بهداشتی رعایت می شود اما پیش از اینکه این ویروس بر صنعت گردشگری سایه افکند نیز، کارشناسان کنترل بهداشت و کیفیت در مراکز تاریخی مستقر بودند.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد: بااینکه سعی کردیم واحدهای گردشگری تعطیل نشوند اما خواسته یا ناخواسته رفت و آمدها محدود شده است.
ایشان سپس اضافه کرد: با نزدیک شدن به ایام نوروز، ستاد ملی مقابله با کرونا به این سمت رفت که سفرهای نوروزی علاوه بر اینکه تبلیغ نشوند، تعطیل هم بشوند اما با بررسی های بیشتر و با تنظیم دو پیش شرط، قول داده اند که فعالیت واحدهای گردشگری در روزهای نوروز ۱۴۰۰ ادامه یابد؛ ابتدا اینکه با حفظ و حراست از سلامت مردم باردیگر به پیک نرسیم و دیگری رعایت پروتکل ها و سفارش های بهداشتی است.
تیموری همین طور از ستاندن مجوز ویژه تورهای مسافرتی در روزهای نوروز در قالب سفرهای برنامه ریزی شده آگاهی داد و اظهار داشت: دفاتر خدمات مسافرتی با برنامه ریزی قبلی امکان فعالیت در روزهای نوروز با اسکان در مراکز کنترل شده دارند. او تصریح کرد: با ارائه رزرو از مراکز اقامتی مجاز نیز امکان سفر افراد، خارج از قالب تورهای گردشگری وجود دارد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که اعتقاد دارد وقتی به یک مجموعه گردشگری مجوز فعالیت داده می شود، قبل از اینکه به استفاده توریست برسد بعنوان یک زیرساخت رفاهی مورد استفاده شهروندان آن شهر قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: منافعی که از گردشگری و ورود توریست حاصل می شود، تنها در بازدید از یک مجموعه خلاصه نمی گردد بلکه با ورود یک توریست کل زنجیره یک شهر شامل مجموعه های اقامتی، حمل و نقل، بازار و تمامی صنایع وابسته به گردشگری به حرکت در می آید.
تیموری با اعلان اینکه باید اجازه داد شهرها محل رفت و آمد توریست شود و برای تحقق این امر از درآمد حاصل از اماکن پر بازدید برای توسعه و تقویت زیرساخت های گردشگری و تاریخی دیگر شهرها بهره برد، اظهار داشت: بعنوان مثال؛ اگر از محل آرامگاه حافظ درآمدی ایجاد می شود، باید علاوه بر اینکه در خود مجموعه مورد استفاده قرار گیرد، برای پشتیبانی از رشد، توسعه و تقویت آثار شهرهای کوچک هم بهره برد.
برجسته سازی صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز در جهان
معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز اصرار کرد که با کسب عنوان شهر جهانی صنایع دستی توسط کلانشهر شیراز، باید تلاش ها به سمت برجسته سازی و معرفی این کلانشهر در صنایع دستی و هنرهای سنتی سوق یابد.
پویا محمودیان با اعلان اینکه بتازگی شیراز عنوان شهر جهانی صنایع دستی را به خود اختصاص داد و این یعنی اگر تا کنون با جاذبه هایی همچون بناهای تاریخی، شیراز را معرفی می کردیم امروز باید تلاش نماییم با برنامه های منسجم و طولانی مدت و بوسیله صنایع دستی و هنرهای سنتی، چهره گردشگری شیراز را بین دیگر کشورهای جهان معرفی نماییم.
منبع:

1399/12/11
14:44:13
0.0 / 5
1100
تگهای خبر: تاریخی , توریست , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴