BonAir
بن ایر

برگزاری نمایشگاه هنری در کنار اهرام ثلاثه

برگزاری نمایشگاه هنری در کنار اهرام ثلاثه

به گزارش بن ایر برای اولین بار در هزاران سال گذشته، یک نمایشگاه هنر معاصر در نزدیکی هرم بزرگ جیزه، یکی از مهم ترین سازه های باستانی برگزار شده است.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، «ابدیت اینجاست»، عنوان نمایشگاه هنری است که با وجود چند اثر هنری چیدمان عظیم در نزدیکی اهرام ثلاثه، یکی از عجایب هفتگانه جهان برگزار شده است. همچون آثار مهم این نمایشگاه میتوان به مجسمه جدید «جی آر»( JR) هنرمند فرانسوی اشاره نمود که یک دست عظیم را به تصویر می کشد که یک عکس از هرم را دست دارد. با تماشای این عکس از زاویه مناسب، به نظر می آید بخشی از هرم از آن جدا شده است.
در مجموع ۱۰ هنرمند بین المللی دیگر در این نمایشگاه که از بیست و یکم اکتبر شروع شده و تا هفتم نوامبر ۲۰۲۱ ادامه دارد حضور دارند. حضور ربات هنرمند و انسان نما «آی-دا» هم بخشی از این نمایشگاه هنری است. این ربات که اولین ربات هنرمند انسان نما به حساب می آید قبل از برگزاری این نمایشگاه در مصر بازداشت شده بود. گفته می شود مقام های مصر به دنبال نگرانی هایی درباره اینکه شاید این ربات بخشی از یک برنامه جاسوسی عظیم باشد، «آی -دا» و سازنده آنرا به مدت ۱۰ روز در گمرک این کشور نگه داشتند و در روز چهارشنبه آزاد کردند و این اتفاق به بحث های دیپلماتیک بین دو کشور هم کشیده شد.
«ابدیت اینجاست» که با حمایت وزارت آثار باستانی و گردشگری مصر، وزارت امور خارجه مصر و یونسکو برگزار شده است با برنامه ریزی یک شرکت خصوصی به نام « Art D’Égypte» برگزار شده است.
در ادامه بعضی از آثار این نمایشگاه را مشاهده می کنید:1400/08/02
12:51:50
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲