BonAir
بن ایر

محب خدایی خبر داد؛

رشد ۸ درصدی شركت كنندگان در نمایشگاه گردشگری تهران

رشد ۸ درصدی شركت كنندگان در نمایشگاه گردشگری تهران

بن ایر: معاون گردشگری كشور اظهار داشت: در یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران ۴۵۰ شركت داخلی و ۷۰ شركت خارجی مشاركت دارند كه نشان از رشد ۸ درصدی دارد.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران پیش از ظهر روز سه شنبه سوم بهمن ماه در سالن همایش های خلیج فارس محل دائمی نمایشگاه های تهران در حال برگزاری است. در این مراسم محمد محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: امسال برنامه ریزی برای یازدهمین نمایشگاه بین المللی با شعار «ایران فراتر از انتظار» در دستور كار قرار گرفت.
وی اظهار داشت: انعكاس ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی هر استان و هر منطقه همچون اهداف این نمایشگاه است. در این نمایشگاه ۴۵۰ شركت داخلی و ۷۰ شركت خارجی شركت كرده اند كه نشان داده است نسبت به سال قبل با رشد ۸ درصدی مواجه بوده است.
وی اظهار داشت: برنامه ما برای نمایشگاه سال آینده این است كه كل نمایشگاه به بحث گردشگری اختصاص پیدا كند. امسال ما نخستین های زیادی در حوزه گردشگری كودك و خانواده، گردشگری گل و سلامت داشته ایم. در حوزه گردشگری گل استان مازندران گام های بزرگی پیش رو داشته است. در حوزه گردشگری كودك هم استان همدان این مسئولیت را پذیرفته و در بخش گردشگری غذا برنامه های ویژه ای تدوین شده است. همینطور در ایام مختلف اقوام مختلف كشور برنامه های ویژه ای پیش بینی كرده اند.
محب خدایی اظهار داشت: همایش ها و كارگاه های آموزشی مانند كارگاه آموزشی گردشگری حلال، گردشگری ماجراجویانه، گردشگری خوراك ایرانی، عصرانه های گردشگری استان كرمان و فارس، كارگاه های آموزشی جامعه هتلداران و انجمن صنفی دفاتر مسافرتی و مهارت های ارتباطی در گردشگری بعنوان برنامه های جانبی در نظر گرفته شده است. این نمایشگاه از امروز تا ششم بهمن ماه هر روز از ساعت ۹ بامداد تا ۶ بعدازظهر برپاست، امیدواریم نمایشگاه علاوه بر فرهنگ سازی اطلاع رسانی و كمك به ترویج سفر زمینه تولید بازارها و محصولات جدید گردشگری و هم عرضه خدمات مناسب و رقابتی در عرصه گردشگری را فراهم نموده و این رونق این صنعت را بیش از پیش به دنبال داشته باشد.

1396/11/06
17:51:07
5.0 / 5
5065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱