BonAir
بن ایر

جشن شکرگزاری گندم و آب پاشان در فراهان انجام شد

جشن شکرگزاری گندم و آب پاشان در فراهان انجام شد

به گزارش بن ایر مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: بخش کشاورزی در زمینه آب نابهره ور است و باید سیاست ها در جهت راندمان از آب اجرائی شود.


دکتر فرزاد مخلص الائمه اول تیرماه در آیین جشن تیرگان در شهرستان فراهان با اشاره به این که امام راحل برای حوزه کشاورزی اولویت خاصی قائل بودند، اظهار نمود: امام راحل بعد از دفاع مقدس در پیام ۹ ماده ای خود به امر سازندگی اشاره و تاکید نمودند که بخش صنعت و توسعه صنعتی به هیچ وجه مانع اولویت بخش کشاورزی نشود که متاسفانه این صورت گرفت.
وی با اعلان اینکه امیدواریم در دولت مردمی سیزدهم این عقب افتادگی در زمینه کشاورزی جبران شود، اظهار داشت: سال گذشته، تمرکز کارهای دولت بر مقابله با بیماری کرونا بود که خوشبختانه امروز حدودا شرایط عادی به کشور بازگشته است و شاهد برگزاری اجتماعات مردمی هستیم.
استاندار مرکزی اظهار داشت: در امسال، اولویت اصلی دولت رشد اقتصادیست و حتما بخش کشاورزی سهم بسیار مهمی در تحقق این رشد دارد.
وی بیان کرد: امیدواریم که افزایش قیمت خرید تضمینی گندم موجب افزایش تولید در استان شود، هم اکنون میزان تحویل گندم به سیلوهای استان روند خوبی دارد، اما در پرداخت قیمت چند روزی تاخیر وجود دارد که امید است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بیشتر امکان پرداخت قیمت خرید گندم در کوتاهترین زمان را میسر کند.
مخلص الائمه درباب صرفه جویی آب در بخش کشاورزی، اشاره کرد: صرفه جویی در مصرف آب، یکی از اهرم های رشد اقتصادی می باشد، باید بخش کشاورزی و سیاست گذاران و مجریان این بخش جهت افزایش راندمان آب در این بخش تلاش کنند چونکه یکی از نابهره ورترین بخش ها از آب در کشور، بخش کشاورزی است.
استاندار مرکزی افزود: در زمینه برق، تمام تلاش استان این است که برق بخش کشاورزی قطع نشود و این اتفاق با مدیریت مصرف در قالب برنامه ریزی انجام شده عملیاتی است. اولویت قطع نشدن برق با بخش خانگی است و اساسا با صرفه جویی بخش کشاورزی و صنعت می توان روند عدم قطع برق را دنبال کرد.
به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، در این آیین از کتاب "کهن شهر زلف آباد زیر کلنگ بیداد" اثر علی محمودی مجد(فراهانی) رونمایی گردید، همین طور ضمن تجلیل از کشاورزان نمونه منطقه، با برگزاری فال کوزه و انداختن آرزوها توسط مردم به داخل کوزه، یک نفر به قید قرعه برنده سفر مشهد مقدس شد.
منبع:

1401/04/03
10:57:26
5.0 / 5
146
تگهای خبر: تولید , خرید , سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵