BonAir
بن ایر

کشف موزائیک تاریخی دوازده خان هرکول

کشف موزائیک تاریخی دوازده خان هرکول

به گزارش بن ایر کاوش دیرینه شناسی در یکی از شهرهای باستانی ترکیه به کشف موزائیک تاریخی عظیمی منجر گردید که دوازده خان «هرکول» را به تصویر می کشد.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، باستان شناسان موفق شده اند یک موزائیک عظیم ۱۶۴ متر مربعی را کشف کنند که کف بنایی در شهر باستانی ۲، ۹۰۰ساله «سیدرا» واقع در ترکیه را پوشانده است.
این موزائیک که در یک حمام رومی باستانی قرار دارد، صحنه ای از دوازده خان «هرکول»(هراکلس) شخصیت اساطیری یونان را به تصویر کشیده است.


یک استاد دانشگاه و سرپرست جستجوهای دیرینه شناسی در «سیدرا» در گفت و گو با خبرگزاری «آناتولی» کشف چنین موزائیکی که دوازده خان «هرکول» را به تصویر کشیده است را منحصربفرد عنوان نمود.
این موزائیک در ابتدا در سال ۲۰۱۹ کشف شده است، اما پروژه حفاری کردن آن از اواخر سال ۲۰۲۰ شروع شد.


این موزائیک به طول ۲۱.۹۱ و عرض ۷.۹ متر در قرن دوم میلادی ساخته شده است. گمان می رود این موزائیک یکی از بزرگترین موزائیک های تصویرگر «هرکول» باشد که تابحال در ترکیه کشف شده است.
«هرکول» یکی از بزرگترین قهرمانان در میان اساطیر یونان باستان است. او بعنوان فرزند «زئوس» و «آلکمنه» شناخته می شود. «هرکول» بعد از آنکه توسط نامادری اش «هرا» به جنون مبتلا می شود، همسرش «مگارا» را به قتل می رساند.
وی در کوشش برای جبران اشتباهاتش به پیشنهاد پیشگوی معبد آپولو نزد «ائوروستئوس» پادشاه «تیرنس» رفت و به مدت ۱۲ سال به نقاط مختلف جهان سفر کرد تا ۱۲ وظیفه ای که «ائوروستئوس» برای او مشخص کرده بود را انجام بدهد.
1401/05/17
22:42:50
5.0 / 5
205
تگهای خبر: تاریخی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵