BonAir
بن ایر

سراب نیلوفر دیگر زیبا نیست،

معاون گردشگری کرمانشاه: سراب نیلوفر مجوز گردشگری ندارد!

معاون گردشگری کرمانشاه: سراب نیلوفر مجوز گردشگری ندارد!

بن ایر: کرمانشاه بگفته معاون گردشگری استان کرمانشاه سراب نیلوفر هم اکنون فاقد مجوز گردشگریست.


علی صابر در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به شرایط ناگوار این روزهای مجموعه گردشگری سراب نیلوفر کرمانشاه، اظهار داشت: طی سالهای قبل این مجموعه همیشه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری اصلی شهرستان کرمانشاه محسوب می شد.
وی افزود: غیر از سراب، در داخل این محوطه چند ساختمان و استخر تابستانی وجود دارد که قابلیت های خوبی برای جذب توریست دارند، اما باید مرمت و نوسازی شوند.
معاون گردشگری استان با اعلان اینکه نزدیکی سراب نیلوفر به شهر کرمانشاه وزیبایی های خیره کننده آن طی سالهای قبل گردشگران زیادی را به سمت این مجموعه گردشگری می کشاند، عنوان کرد: خود سراب، عامل اصلی جذب گردشگران به این مجموعه بود که حالا خشک شده، پس باید در بحث بی آبی سراب چاره جدی اندیشیده شود، وگرنه این مجموعه دیگر از حوزه جاذبه های گردشگری استان خارج خواهد شد.
وی حفر چاه های گوناگون در زمینهای اطراف سراب و کشت محصولات آب بر را با اهمیت ترین عامل خشک شدن سراب نیلوفر عنوان نمود و اظهار داشت: در این رابطه دستگاه های متولی همچون جهاد کشاورزی و امور آب باید ورودی جدی داشته باشند.
صابر در ادامه با اعلان اینکه مجموعه گردشگری سراب نیلوفر کرمانشاه حتی مجوز گردشگری هم ندارد، اعلام نمود: تا چندسال پیش شرکت توسعه گردشگری به عنوان بهره بردار، متولی این مجموعه بود، اما طبق اسناد و مدارکی مالکیت آن به دادگستری استان داده شد.
وی افزود: این مجموعه هم اکنون از طرف دادگستری استان به بخش خصوصی واگذار شده، اما این شرکت و یا متولی آن(دادگستری استان) هنوز برای گرفتن مجوزهای گردشگری آن اقدامی نکرده اند.
معاون گردشگری استان افزود: هر مجموعه و واحدی که بخواهد فعالیت گردشگری داشته باشد، باید از اداره کل میراث فرهنگی مجوز بگیرد، چونکه کارهای گردشگری باید در قالب استانداردهایی صورت گیرد که نظارت بر رعایت این استانداردها به اداره میراث فرهنگی واگذار شده، پس اگر واحدی استانداردهای لازم را رعایت نکند، آنرا به ضابطین دستگاه قضایی معرفی می نماییم.
وی افزود: متاسفانه مجموعه گردشگری سراب نیلوفر هیچ مجوز گردشگری تا حالا گرفتن نکرده و در زمان فرماندار پیشین کرمانشاه نشست ها و تلاش هایی برای حل این مشکل و دیگر مشکلات سراب نیلوفر انجام شد، اما به نتیجه نرسید.
منبع:

1401/06/30
10:38:09
5.0 / 5
33
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱