BonAir
بن ایر

اقدامی عجیب،

کاشت کلم و کاهو در زمین گلف کاخ مروارید !

کاشت کلم و کاهو در زمین گلف کاخ مروارید !

به گزارش بن ایر، زمین گلف کاخ مروارید که فدراسیون گلف ایران اعتقاد دارد به رونق این ورزش در استان البرز کمک بزرگی می کند برای کاشت کلم و کاهو در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، کاخ مروارید در استان البرز مجموعه منحصر به فرد و بزرگی است که مرمت آن صد تا ۱۵۰ میلیارد تومان پول نیاز دارد گستردگی این مجموعه سبب شده تا سرمایه گذاران کمتری بتوانند این مجموعه را در اختیار بگیرند از آن طرف به علت فرسودگی مجموعه؛ هزینه های مرمت در آن کم نیست. در کنار همه این مسائل عدم مالکیت وزارت میراث فرهنگی، بزرگترین مانع پیش رو برای ساماندهی کاخ مروارید است.
از سویی این کاخ چندین مجموعه در کنار خود دارد که میتوان آنها را احیا و تغییر کاربری داد تا وقتی که بتوان کل مجموعه را مرمت و بازسازی کرد.
زمین گلف این کاخ یکی از مهم ترین بخش های آن به شمار می آید. این زمین گلف از نظر مدیران فدراسیون گلف کشور بعنوان یک ظرفیت مهم دیده می شود.هر از چندگاهی در رابطه با اختصاص زمین گلف کاخ مروارید به این فدراسیون صحبت هایی می شود اما این مورد تا امروز به نتیجه نرسیده است بعنوان مثال هفت سال پیش هم رقیه علیدوست رئیس هیأت گلف استان البرز گفته بود باوجود پیگیری های فراوان احیا زمین گُلف مجموعه فرهنگی گردشگری کاخ مروارید کرج به سال آینده موکول شد.
چند روز پیش هم مهرداد جمشیدی دبیر فدراسیون گلف بیان کرده بود: اگر زمین کاخ مروارید به ورزش گلف اختصاص داده شود، بدون شک این رشته در استان رونق خاصی خواهد گرفت.
در این باره فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز به خبرنگار مهر اظهار داشت: این کاخ در گذشته فرودگاه اختصاصی و زمین گلف داشته است اما هم اکنون زمین گلف تقریبا محو شده و جزو فضای سبز کاخ قرار دارد و به جای آن تا سالهای قبل کاهو و کلم می کاشتند چون زمین گلف را به کشاورزان داده بودند. ولی اکنون زمین گلفی که در محدوده ۱۲۰ هکتاری قرار دارد باید احیا شود.
وی اظهار داشت: زمین کاخ مروارید برپایه قراردادی که دادستان کرج تنظیم کرده در اختیار یک ارگان قرار گرفته است اما از آنجائیکه کاخ ثبت ملی است این محوطه به میراث فرهنگی استان البرز رسیده است همینطور ۳۰ هکتار از فضای اطراف و دریاچه هم به شهرداری واگذار شد تا فضای سبز مجموعه را حفظ کند.


منبع:

1401/09/05
20:07:53
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲