BonAir
بن ایر

کشف گور مشترک یک کودک با 142 سگ!

کشف گور مشترک یک کودک با 142 سگ!

بن ایر: به گزارش بن ایر، باستان شناسان در حفاری در گورستانی در منطقه «الفیوم» مصر موفق به کشف قبر یک کودک خردسال شدند که همراه با ۱۴۲ سگ دفن شده بود.


به گزارش بن ایر به نقل از هریتیج دیلی، در اطراف منطقه «الفیوم» که در غرب رود نیل و در فاصله ۵۲ مایلی از جنوب قاهره قرار گرفته، واحه ویرانه های باستانی بسیاری وجود دارد و باستان شناسان در چند سال قبل مشغول حفاری و کاوش در یک گورستان در این محل بودند و تا کنون بقایای انسانی و اشیای تاریخی با قدمت چهار هزار سال پیش از میلاد تا قرن هفتم بعد از میلاد کشف کرده اند.
در حفاری های اخیر، محققان مصرشناسی آکادمی علوم روسیه به محل دفن یک کودک ۸ ساله راه پیدا کردند که روی بقایای ۱۴۲ سگ در همان قبر گذاشته شده بود. «گالینا بلووا» که یک جانورشناس است این سگ ها را بررسی نموده و به این نتیجه رسیده که همه آنها در یک زمان مرده اند و هیچ مدرکی از خشونت در هنگام مرگ آنها وجود ندارد.
آثار خاک رس آبی، که در مصر باستان رایج بود بر روی بقایای سگ ها پیدا شد که نشان میدهد آنها در نزدیکی منبع آبی بوده اند که احیانا سبب غرق شدن آنها شده است.
این که چرا این کودک در قبر گذاشته شده همچنان یک راز است و این احتمال وجود دارد که کودک از حیوانات مراقبت می کرده است، اما گیج کننده تر اینست که کودک در صورتیکه یک کیسه از جنس کتان روی سرش گذاشته شده بود، پیدا شده است.
قبل از این هم یک گور دیگر در این محل پیدا شده بود که کیسه کتانی مشابهی روی سر متوفی گذاشته بودند، اما این شخص احتمالا اعدام شده بود چون که یک نیزه در سینه او پیدا شده است.


منبع:

1401/11/02
12:50:29
5.0 / 5
354
تگهای خبر: تاریخی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱