BonAir
بن ایر

حال و هوای زندگی مشاهیر ادبی در خانه موزه هایشان حفظ شود

حال و هوای زندگی مشاهیر ادبی در خانه موزه هایشان حفظ شود

بن ایر: یك عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: حال و هوای محل زندگی خانه سیمین پیش از بهره برداری حفظ شود.به گزارش بن ایر به نقل از مهر، احمد مسجدجامعی در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به بازگشایی خانه سیمین و جلال اظهار داشت: باید به احداث خانه موزه های چهره های فرهنگی و هنری توجه كرد و باید حال و هوای این خانه ها در زمان زندگی این مشاهیر حفظ شود.
وی ادامه داد: اینگونه نیست خانه ای تملك شود، آب و جارو شود و تبدیل به خانه موزه شود. در مورد خانه مرحوم اخوان ثالث چنین اتفاقی افتاده و این خانه هیچ رنگ و بو و حسی از مرحوم اخوان ندارد.
مسجدجامعی با اشاره به تبدیل محل زندگی آیت الله هاشمی به خانه موزه اظهار داشت: باید این مورد در این مورد رعایت شود یعنی كتابخانه با همان تركیب وجود داشته باشد و چینش كتاب ها در گوشه اتاق و زیرزمین به همان حالت حفظ شود. در مورد خانه موزه سیمین هم این نكته پیش از بهره برداری باید رعایت شود.
وی ادامه داد: روی دیوار اتاق سیمین عكسی از مصدق، مرحوم تختی، نقاشی از آغداشلو و سهراب سپهری بود. این تصاویر معنادار است و باید همین تركیب حفظ شود.
مسجدجامعی ادامه داد: این دومین خانه ای است كه در حوزه مشاهیر زنان پس از خانه پروین به بهره برداری می رسد و جا دارد این نكات در آن رعایت شود.

1396/12/15
13:55:19
5.0 / 5
4442
تگهای خبر: موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱