BonAir
بن ایر

دزدی یا یادگاری هایی از هتل ها

دزدی یا یادگاری هایی از هتل ها

بن ایر: وسایل زیادی هستند كه مسافران با عنوان یادگاری از هتل خارج می كنند، درحالیكه خروج آن ها ممنوع و در زبان عام، نوعی دزدی بشمار می رود.


به گزارش بن ایر به نقل از ایسنا، وب سایت گردشگری Wellness Heaven Hotel Guide سال پیش گزارشی را از وضعیت وسایلی كه از هتل ها با عنوان یادگاری و یا پاداش اقامت! خارج می شوند، منتشر نمود كه بیشترین امتیاز به وسایلی مربوط می شد كه اتفاقا جزو ممنوعه ها به شمار می آیند و هرچند می توان آن ها را در هتل مجانی مصرف كرد، اما هیچگاه نباید از آن مجموعه خارج كرد.
این گزارش نشان داده است حوله ها و ربدوشامبرها بالاترین امتیاز را در میان وسایلی كه از هتل ها خارج شده اند، به دست آورده اند. در واقع ۷۹ درصد وسایلی كه از هتل خارج شده، به این دو قلم جنس مربوط می شده است.
چوب لباسی ها، خودكار، لوازم بهداشتی و وسایل داخل حمام و دستشویی، باتری، اشیاء تزئینی در اتاق ها، پتو و بالش، تبلت هایی كه هتل های لوكس در اختیار مسافر قرار می دهند، كنترل تلویزیون، تلویزیون، صابون و شامپو و سشوار از مهم ترین وسایلی بودند كه به ترتیب بیشترین آمار خروج توسط مسافر را به خود اختصاص داده اند. هرچند كه این آمار جهانی است، اما رزرواسیون برخی هتل های در ایران هم گاه شاهد اتفاق های مشابهی بوده اند.
اما چه وسایلی را می توان از هتل بعنوان یادگاری خارج كرد؛
وسایل بهداشتی مانند شامپو، صابون، خمیر دندان، مسواك، شانه، گوش پاك كن، تیغ ریش تراشی، دستمال كاغذی، كلاه حمام.
لوازم التحریر همچون خودكار، دفترچه یادداشت و البته روزنامه.
كیت خیاطی، پاشنه كش و واكس كفش، كیسه های پلاستیكی و دمپایی های روفرشی پارچه ای.
مواد غذایی داخل مینی بار اتاق هم را می توان بدون محدودیت از هتل خارج كرد، اما باید هزینه آن را پرداخت.
سارا اشلیختر در كتابش به نام «هزینه های پنهان هتل» نوشته؛ «برداشتن و گذاشتن یك قلم كالا در یخچال، ممكن است سبب تحریك سنسورهای آن شود و خیلی زود، قیمت آن كالا را به صورت حساب شما اضافه كنند. در ماشین های حساس، حتی تكان خوردن كالاها هم ممكن است به هزینه منجر شود، مثل وقتی كه می خواهید غذا در یخچال بگذارید و ظرف غذا، به یكی از اقلام موجود در یخچال می خورد. اگر می خواهید تماماً از شر این كار راحت شوید و پیش از ورودتان آن را خالی كنند، باز هم هشیار باشید چون ممكن است هزینه «تأمین دوباره» كالا برای شما محاسبه شود. »
وسایلی هم هستند كه به هیچ نحو نمی توان از هتل خارج كرد، هرچند كه استفاده از آن ها در داخل هتل مجانی است؛
حوله ها، ظروفی چون بشقاب، قاشق، كارد و چنگال، لیوان، فنجان و دستگاه چای ساز یا قهوه جوش، سشوار و دیگر وسایل برقی، رخت خواب و لوازم مرتبط (روتختی، پتو، ملافه و بالش) و چوب لباسی وسائل تزیینی اتاق.
با این حال گزارش های رسمی و غیر رسمی حاكی از این است كه گاه برخی مسافران برای خارج كردن بعضی از این وسایل همراه خود، تمایل نشان داده اند و خویش را به دردسر انداخته اند.1396/12/29
15:59:56
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴