BonAir
بن ایر

تنگه زیبا و وهمناك را بشناسید

آریزونا در ایران!

آریزونا در ایران!

بن ایر: خیلی عجیب نیست كه ما از داشته های خود غافل باشیم؛ اما در این چند ساله، به همت تغییرهای نسلی و تكنولوژیكی، بهبهودهایی در این زمینه ها به دست آمده و در حال شكل گیری است. یكی از این موردها، معرفی رو به رشد تنگه ی نادر و زیبای «چاهكو» در جزیره ی قشم است.


«قشم» نه تنها بزرگ ترین جزیره ی ایران، بلكه بزرگ ترین جزیره ی خلیج فارس است؛ تا جایی كه بد نیست بدانید دومین جزیره ی خلیج فارس كه 2.5 برابر از قشم كوچك تر است، بحرین نام دارد؛ كشور بحرین!
جزیره ی قشم در چند دهه ی گذشته، به موازات جزیره ی كیش، در زمینه ی صنعت گردشگری، توسعه ها و موفقیت هایی داشته است. این جزیره كه هم با استفاده از هوایی با پروازهای مستقیم و هم با استفاده از مسیر تركیبی ریلی (تا بندرعباس) و سپس انتقال با لنج، میزبان مسافران بسیاری بویژه در فصل های سرد و خنك پاییز، زمستان و هم تعطیلات نوروزی است، علاوه بر خصوصیت خرید در منطقه ی آزاد كه بازارهای سنتی و مدرن زیادی را تقویت كرده است، خصوصیت های طبیعی و جغرافیایی اش هم طرفداران ویژه ای دارد.
در این میان، جنگل حرا، غار خوربس، دره ی ستاره ها و غار نمكی به همراه جزیره های پیرامونی هنگام و هرمز، بیشتر تبلیغ و شناخته شده اند؛ هرچند كه مسیر دسترسی به غار نمكی همچنان دشوار است؛ اما چاهكو، یكی دیگر از خصوصیت های خاص قشم است كه در تبلغیات پیش از این، به هر دلیل، كمتر حضور داشته اما رفته رفته، بویژه توسط راننده های محلی كه به حمل گردشگران می پردازند، مقصد خیلی از مسافران شده است.
ورودی تنگه چاهكو قشم

1397/01/06
12:48:18
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵