BonAir
بن ایر

در گفتگو با مهر تشریح شد؛

بیش از هفت میلیون بازدید نوروزی از موزه های كشور، رشد ۱۵ درصدی

بیش از هفت میلیون بازدید نوروزی از موزه های كشور، رشد ۱۵ درصدی

بن ایر: مدیركل امور موزه های كشور اظهار داشت: در طول ایام نوروز ۹۷ بیش از هفت میلیون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه های كشور و محوطه هایی كه برای بازدید از آنها بلیت فروخته می شود، دیدن كردند.محمدرضا كارگر مدیركل امور موزه های كشور به خبرنگار مهر اظهار داشت: این آمار در مقایسه با آمار بازدیدكنندگان از موزه ها در سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است. مقام اول را هم در كشور از نظر تعداد بازدیدكنندگان استان فارس داشته است. تهران هم با احتساب میزان بازدید از كاخ موزه ها و موزه ملی ایران و استان اصفهان هم بیشترین بازدیدكنندگان از موزه ها را داشته اند.
كارگر بیان كرد: پربیننده ترین نمایشگاه نوروز امسال، نمایشگاه آثار تاریخی لوور در موزه ملی ایران بود كه در یك روز ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از آن بازدید كردند و ركورددار بازدید از نمایشگاه شده بود.
وی ادامه داد: آمار اعلام شده برپایه فروش بلیت در روزهای نوروز بوده است بلیت موزه ها از ۵ هزار تومان برای نمایشگاه لوور تا دو هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود.
مدیركل امور موزه های كشور در عین حال تاكید كرد: هنوز سرجمع درآمد حاصل از فروش بلیت ها به دست نیامده اما این درآمد به حساب خزانه دولت واریز می گردد و سپس بخشی از آن دوباره به هر موزه برمی گردد. در سال های گذشته بعضی از موزه ها با خزانه تسویه كرده اند.

1397/01/20
19:00:20
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: كشور , موزه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲